Tengernyi szenvedés: Spanyolországba kísérik a több mint 600 menekültet szállító Aquariust

  • narancs.hu
  • 2018. június 12.

Külpol

A fedélzeten több száz gyerek is van, akik kísérő nélkül indultak útnak.

Úgy tűnik, hogy végül rendeződött a menekülteket szállító hajó sorsa: Madrid után Korzika is felajánlotta a segítséget, de az Aquarius már úton van Spanyolországba. Az utján olasz hajók segítik, akik élelmet visznek a mentőhajóra. Az Aquariuson 629 menekült utazik: a fedélzeten több száz gyerek is van, akik kísérő nélkül indultak útnak.

Az Orvosok Határok Nélkül közölte, hogy Róma is két hajót küld a térségbe: ezek átveszik a Földközi-tengerből kimentettek egy részét, majd az Aquariussal együtt elindulnak a spanyolországi Valenciába. 

Figyelmébe ajánljuk

„A Száraz november azoknak szól, akik isznak és inni is akarnak” – így készítették elő a Kék Pont kampányát

Az idén már kilencedik alkalommal elindított kampány hírét nem elsősorban a plakátok juttatják el az emberekhez, hanem sokkal inkább a Kék Pont önkéntesei, akik a Száraz november nagyköveteiként saját közösségeikben népszerűsítik a kezdeményezést, sőt, néhány fővárosi szórakozóhely pultjaira „száraz” itallapokat is visznek.

Állami támogatás, pályázatírás, filozófia – Kicsoda a halloweeni tökfaragást megtiltó zebegényi polgármester?

Ferenczy Ernő még alpolgármesterként tevékenyen részt vett abban, hogy az előző polgármester illetményét ideiglenesen felfüggesszék. Közben saját vállalkozása tetemes állami támogatásokban részesült. Zebegény fura urát úgy ismerik, mint aki alapvetően nem rosszindulatú, de ha elveszíti a türelmét, akkor stílust vált. 

Fiúk a barakkból

Andy Parker sorozata sokáig megtéveszt a cukiságával, és csak lassan virrad a nézőre, hogy más üzenet rejlik itt. Az érzékeny és nagyon is meleg Cameron Cope (a valós koránál jóval hamvasabbnak és naivabbnak tetsző Miles Heizer) rejtélyes indíttatásból úgy dönt, hogy nehéz természetű édesanyját azzal tudná a legjobban kiborítani, ha csatlakozna a tengerészgyalogsághoz.

Szellemes

Ifj. Vidnyánszky Attila „saját” Hamletjének színpadra állításához tett vállalásaiból akár már egy is túl nagynak tűnhet. Nemcsak a darab címe változott meg: az „és a többi, néma csend” válik a rendezői elképzelés alfájává és ómegájává is.