Közadakozásból készült el Göncz Árpád szobra

  • narancs.hu
  • 2017. szeptember 26.

Lokál

Az avatás október 6-án lesz, az Óbudai Egyetem parkban.
false

 

Fotó: MTI

Elkészült Göncz Árpád mellszobra - tudta meg a 24.hu. Göncz Árpád barátai és tisztelői 2016 novemberében kezdeményezték a szobor állítását, a közadakozási felhíváshoz  Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata is csatlakozott. Jovánovics György szobrászművész alkotását október 6-án, Göncz Árpád halálának második évfordulóján avatják fel az Óbudai Egyetem parkban.

Figyelmébe ajánljuk

Mesterségvizsga

Egyesek szerint az olyan magasröptű dolgokhoz, mint az alkotás – legyen az dalszerzés, írás, vagy jelen esetben: színészet –, kell valami velünk született, romantikus adottság, amelyet jobb híján tehetségnek nevezünk.

Elmondom hát mindenkinek

  • - ts -

Podhradská Lea filmje magánközlemény. Valamikor régen elveszett a testvére. Huszonhét évvel az eltűnése után Podhradská Lea fogta a kameráját és felkerekedett, hogy majd ő megkeresi.

Nem oda, Verona!

  • - turcsányi -

Valahol a 19. század közepén, közelebbről 1854-ben járunk – évtizedekre tehát az államalapítástól –, Washington területén.

Nagyon fáj

  • Molnár T. Eszter

Amióta először eltáncolta egy kőkori vadász, ahogy a társát agyontaposta a sebzett mamut, a fájdalom a táncművészet egyik legfontosabb toposza.