Szerelem Ibsen-módra

  • 2013. május 6.

Snoblesse

Elfojtások, testvérszerelem, Ibsen – a Dollár Papa Gyermekei a Kis Eyolf című darabot játsszák.


A Kis Eyolf éppenséggel nem tartozik Ibsen agyonjátszott darabjai közé, de a kis szobákhoz és egyéb extrém színházi helyekhez szokott Dollár Papa Gyermekei amúgy sem a bevett színházi utakat járják. Úgy tűnik, a lakásszínházas csapat univerzuma tágul, kifelé tartanak a garzonok és a varrószobák világából (legutóbb Bovaryné történetét adták elő egy belvárosi divatszalonban), mert ezúttal a Trafót igyekeznek ki- és megtölteni. Méghozzá Ibsen elfojtásokkal, testvérszerelemmel és gyerekhalállal tarkított utolsó darabjával, melyről egyik rajongója így emlékezett meg internetes kommentjében: „Nagyon skandináv, nagyon depressziós, a maga nemében beteg, nagyon-nagyon… tetszett.” Hát, így állunk Ibsennel, és így a Trafóba tartó Dollár Papával.

Előadások: március 4. és 5. 18.00

Figyelmébe ajánljuk

Múzeum Hatvanpusztán

Egy-két ezer ember tüntetett Hatvanpusztán szombat délután. A rendszert biztosan nem döntik meg ezzel, de legalább szívtak egy kis friss levegőt. De mennyi legyen a belépő a jövőre megnyitó Korrupció Múzeumba?

Az Amerika–EU-vámalku tovább nyomhatja a magyar gazdaságot

Noha sikerült megfelezni az EU-t fenyegető amerikai vám mértékét, a 15 százalékos általános teher meglehetősen súlyos csapást mérhet az európai gazdaságokra, így a magyarra is. A magyar kormány szerint Orbán Viktor persze jobb megállapodást kötött volna, de a megegyezés az orosz gázimportra is hatással lehet. 

Megjött Barba papa

A Kőszegi Várszínház méretes színpada, több száz fős nézőtere és a Rózsavölgyi Szalon intim kávéház-színháza között igen nagy a különbség. Mégis működni látszik az a modell, hogy a kőszegi nagyszínpadon nyáron bemutatott darabokat ősztől a pesti szalonban játsszák. 

Gyógyító morajlás

Noha a szerző hosszú évek óta publikál, a kötet harminckét, három ciklusba rendezett verse közül mindössze három – a Vénasszonyok nyara után, a Hidegűző és A madár mindig én voltam – jelent meg korábban. Maguk a szövegek egységes világot alkotnak.