Spanyolország tizenegyesekkel verte Svájcot, elődöntős

• Narancs.hu/MTI
  • 2021. július 2.

Sport

Kilencből négy büntetőt sikerült berúgni.

Spanyolország legyőzte Svájcot a labdarúgó Európa-bajnokság péntek esti első negyeddöntőjében, amelyet Szentpéterváron rendeztek. Az eredmény: Spanyolország-Svájc 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 3-1.

A 24 764 néző előtt játszott meccsen a a 8. percben öngóllal szereztek vezetést a spanyolok, ám a 68. percben Shaquiri találatával kiegyenlített Svájc. A rendes játékidő és a hosszabbítás sem döntötte el a párharcot, tizenegyeseket kellett rúgni.

Első spanyol lövőként a csapatkapitány Busquets a jobb kapufát találta el (0-0).

A svájci Gavranovic a kapu jobb oldalába lőtt, Unai Simón a másik irányba vetődött (0-1).

Dani Olmo a jobb felsőbe lőtt, Sommer jó irányba vetődött, de nem volt esélye (1-1).

Schär gyengén lőtt, rosszul helyezett próbálkozását Unai Simón hárította (1-1).

Rodri a kapu bal oldalát választotta, de félmagas lövését Sommer kiütötte (1-1).

Akanji rosszul helyezett, lapos lövését védte Unai Simón (1-1).

Gerard Moreno a bal felsőbe lőtt, Sommer ismét jó irányba vetődött, de ezúttal nem volt esélye (2-1).

Vargas kapu fölé lőtt (2-1).

Oyarzabal a kapu bal oldalába lőtt, Sommer az ellenkező oldalra dőlt (3-1).

A svájciak ötödik rúgójátékosára már nem volt szükség.

Spanyolország az elődöntőben Olaszországgal csap össze, a meccset kedden, Londonban játsszák.