7 kérdés – Kovács Patrícia

  • - izs -
  • 2012. július 18.

Színház

Gyerekszínészként kezdte, a legendás Máté-osztályban folytatta, sokat forgatott Sas Tamással, még többet játszott színpadon. A manapság főleg a Társas játék gátlástalan szexbombájaként és a Kramer kontra Kramer fásult feleségeként ügyködő színésznőtől kérdeztünk most hetet.

1. Kitől kérnél autogramot?

Zavarban lennék autogramot kérni bárkitől is. Az ilyesmi utoljára kamaszkoromban vonzott – akkor viszont boldogan kértem volna a Metallica valamelyik tagjától. De autogramot végül csak egy embertől, az akkor végzős Alfölditől sikerült szereznem.

2. Mi a luxuskiadásod?

Ha luxus az, hogy minőségi krémeket használok, és mindig van parfüm rajtam, akkor ezek a dolgok. Illetve ragaszkodom hozzá, hogy a kutyáim a legjobb minőségű tápot kapják.


Fotó: Sióréti Gábor

3. Harry Potter vagy Háború és béke?

Háború és béke. Az első Harry Potter-film pár jelenetét láttam, de azt éreztem, hogy felnőttként ez nem mond nekem semmit, és valószínűleg akkor sem vonzana, ha gyerek lennék.

4. Melyik kitalált figuránál érezted leginkább, hogy mintha rólad mintázták volna?

A Yentl címszereplőjénél. Barbra Streisand játszotta a filmben ezt a nőt, aki szembemegy a szokással és hagyománnyal, és egyáltalán nem érdekli, hogy mit várnak el tőle. Ez rám is jellemző.

5. Mit tennél, ha férfi lehetnél egy napra?

Kíváncsi lennék, hogy mit éreznék, miközben megszületik a saját gyerekem. Mert azért az nem lehet egyszerű, hogy a férfiak csak közvetve élhetik át ezt az élményt.

6. Mit töltöttél le utoljára?

A legszebb dolog című francia filmet, de még nem néztem meg.

7. Melyik előadást nézve érezted legutóbb, hogy ez a legjobb dolog a világon?

A most végzett Máté-osztálynak volt egy zseniális előadása: Zsótér csinálta meg velük Brecht Félelem és macskajaj a harmadik birodalomban című darabját – azt éreztem közben, hogy semmibe se tudnék belekötni, mert ami a színpadon zajlik, az úgy tökéletes, ahogy van.

Legutóbbi nagyinterjúnk Kovács Patríciával itt, a Kramer kontra Kramerről szóló kritikánk pedig itt olvasható.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.