A diáktüntetők nyilvános vitára hívják Orbánt. De vajon ki mer-e állni eléjük Magyarország miniszterelnöke?

  • - gm -
  • 2018. január 31.

Villámnarancs

Elég biztosak vagyunk a válaszban.

A magyar oktatási rendszer helyzete miatt nyilvános vitára hívják Orbán Viktort a január 19-i diáktüntetés szervezői. Mivel a demonstráló fiatalok 12+1 pontjáról nem kezdődött semmiféle egyeztetés, pontosabban az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) nagyban tojt a közoktatás legfontosabb résztvevőire, a szervezők a kormányfőhöz fordulnak. Mai sajtótájékoztatójukon azt mondták a diákok képviselői, hogy ha a miniszterelnök nem válaszol nekik jövő szerdáig,

február 23-án ismét tüntetni fognak.

Így tüntettek január 19-én.

Így tüntettek január 19-én

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt


Vagyis február 23-án tüntetés lesz. Azért mondjuk ezt ilyen bátran, mert a magukért kiálló fiatalok olyasvalakit hívtak vitára, aki az elmúlt 12 évben nagyban került mindenféle olyan helyzetet, ahol valaki szembesíthette volna bármivel is. Volt, hogy szimplán csak kitért a válasz elől, előfordult, hogy a Parlament függönye jelentett menedéket, de olyan is volt, hogy a mindig figyelmes Havasi Bertalan intézte el, hogy senki ne tehessen fel semmilyen kérdést Magyarország miniszterelnökének. Ettől persze még ugyanúgy rémes, hogy ma tulajdonképpen politikai sci-finek lehet nevezni azt, hogy Orbán majd elmegy vitatkozni a diákokkal, és azon lesz, hogy ezeknek a hetente akár 40 órákat is a padokban szenvedő fiataloknak kicsit is jobb legyen.

Nyugodtan kijelenthető, hogy ez semmiképpen sem fog megtörténni.

Ám ettől még nem rossz húzás ez a diákok részéről. Mert normálisan működő országban tök természetes lenne, hogy az ország számon kérhető vezetője elmegy beszélgetni, vitatkozni a fiatalokkal, és együtt megpróbálják megoldani a problémákat. Szóval a tett, hogy majd Orbán távol marad mindettől, esetleg küld valami szép levelet, egy félmondattal válaszol, megint csak azt mutatja meg, hogy a király meztelen.

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.