Rogán Antal minden bizonnyal az ország leggyávább fideszes politikusa

  • narancs.hu
  • 2017. november 4.

Villámnarancs

Menekül a bukástól.

Sokkal többnek tűnik szimpla pletykánál, hogy Rogán Antal nem indul egyéniben az V. kerületet is magában foglaló választókerületben. A hvg.hu megkereste a miniszter által vezetett Miniszterelnöki Kabinetirodát, de eddig még nem kaptak választ arra a kérdésükre, hogy Rogán vállalja-e a megmérettetést. Azonban a kormányközeli Magyar Idők már októberben arról írt, hogy a politikus tényleg nem indul egyéniben, mert a kormányfő kampányát irányítja.

Elég nehéz elhinni, hogy a botrányai miatt totálisan hiteltelenné vált Rogán Antalt azért nem vetné be a Fidesz, mert a miniszternek sok a dolga. Ha ez így lenne, akkor Lázár János, Seszták Miklós vagy éppen Varga Mihály is búcsút inthetne szertett választókerületének. Sokkal inkább az állhat a háttérben – ahogy erre a hvg.hu is felhívja a figyelmet –, hogy Rogán mára az egyik legnépszerűtlenebb fideszes politikus lett. Ehhez egyebek közt hozzájárulhattak az V. kerület ingatlanmutyijai vagy Rogánék látványos urizálása, így nem meglepő, hogy a közelmúltban volt olyan mérés, amely szerint még Gyurcsány Ferenc is népszerűbb Rogán Antalnál.

Ha Rogán Antal egyéniben indulna – és az ellenzéknek valamilyen csoda folytán sikerül megegyeznie, hogy mégsem indítanak egymás ellen erős jelölteket –, komoly esélye lenne a bukásra. Ezt sem ő, sem a Fidesz nem vállalná be, így a miniszter Orbán Viktor szoknyája pantallója mögé bújik, megy a listára, és onnan majd a parlamentbe. Hol marad a szabadságharcos virtus? Vagy harcolni csak Brüsszel és a nem is létező „Soros-terv” ellen van kedve?

Bezárult kör - Rogán Antal pályája miniszterségéig

A legfrissebb magyar miniszter eddigi pályafutása alatt többször tett kísérletet szuverén politikai személyiségének fölépítésére. Törekvésének kudarcát mi sem bizonyítja jobban, mint új kormányzati pozíciója.

Figyelmébe ajánljuk

Mit jelent számunkra az új uniós médiatörvény?

  • Polyák Gábor
Március 13-án az Európai Parlament is rábólintott, és így uniós jogszabállyá lett az európai mé­dia­szabadságról szóló törvény. A rendelet végleges szövegét hamarosan ki is hirdetik az európai közlönyben. Mit jelent ez az új szabályozás a magyarországi sajtóviszonyokra, és mit az európaiakra nézve?