Nem lesz Párbeszéd-frakció, mert Fodor Gáborék képviselője hiányolja a "liberális értékeket"

  • narancs.hu
  • 2018. május 18.

Belpol

Bősz Anett kilép a frakcióból, ugrik az évi 135 millió forint.

Sajtótájékoztatón jelentette be Bősz Anett, a Magyar Liberális Párt politikusa, aki az MSZP-Párbeszéd listáján jutott a Parlamentbe, hogy független képviselőként folytatja munkáját.

Vagyis nem lesz frakciója a Párbeszédnek. A választáson három mandátumot szerzett Párbeszédhez éppen azért csatlakozott korábban Bősz Anett, valamint az MSZP-s Burány Sándor, hogy frakciót tudjanak alakítani. Bősz Anett és Sermer Ádám sajtótájékoztatón jelentette be a döntést. Bősz Anett elmondta, "korábban azt gondolták, hogy jobb egy frakcióban dolgozni, mint négy jogfosztott képviselőként, sokkal nagyobb üzenete lehetett volna munkájuknak".

A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a választás előtt „Szövetség az igazságos Magyarországért” címmel köttetett megállapodás, amit Karácsony Gergely, Molnár Gyula és Fodor Gábor írt alá, de partnereik az elmúlt két hétben egyértelmű jelét adták annak, hogy nem kívánnak együtt dolgozni a Liberálisokkal. Sermer Ádám, a Liberálisok elnökhelyettese kifejtette: nem akarták garanciáját biztosítani annak, hogy a Magyar Liberális Párt valódi liberális képviseletet biztosíthasson. Sermer szerint naiv feltételezés volt az új típusú politikai együttműködés. Számukra az, hogy írásban foglalt megállapodásokat valakik semlegesnek tekintsenek, elfogadhatatlan.

Liberálisok

Bősz Anett és Sermer Ádám bejelentette, hogy a Liberálisok országgyűlési képviselője kilép a Párbeszéd frakcióból és független képviselőként folytatja tevékenységét

Bősz kilépésének következménye nem csak a frakció felbomlása. Ezzel egyidejűleg újra kell osztani az összes bizottsági helyet, de elesik a párt az önálló frakcióalakítással járó évi 135 millió forintos támogatástól. Ráadásul a képviselők kevesebb interpellálási lehetőséget kapnak, kevesebb napirend előtti felszólalásra lesz lehetőségük, és mivel nem lesz frakcióvezető sem, nem lesz szavazati joguk a Házbizottságban.

Figyelmébe ajánljuk

Pizsamapartizánok

Régen a film az életet utánozta (a vonat érkezett, a munkások a gyárból meg távoztak, csak hogy a klasszikusoknál maradjunk), ma már fordítva van: úgy akarunk viselkedni, mint kedvenc filmjeink szereplői, rájuk akarunk hasonlítani, azt akarjuk átélni, amit ők.

Amerikai legenda

Ez a film annyira áhítatos tisztelgés az Ed Sullivan nevű legenda előtt, hogy szinte észre sem vesszük, mennyire hiányzik belőle az Ed Sullivan nevű ember, aki egykor, a tévézés hőskorában a róla elnevezett, minden idők leghosszabb ideig létező és legnagyobb nézettséget elérő show-ját vezette – tulajdonképpen megteremtve a tv-show műfaját, mint olyat.

AI kontra Al Bano

A kisebb-nagyobb kihagyásokkal és különböző neveken, de 1987 óta létező Vasvári Színjátszó Fesztivál az alkalmi falusi színjátszóktól a független színházi szféra elismert társu­la­tai­ig terjedően reprezentálja a hazai nem hivatásos színjátszás különböző szintjeit.

Családban marad

A kiállításon apa és fia műveit látjuk generációs párba állítva, nemzetközi kontextusba helyezve és némileg rávilágítva a hazai üvegművészet status quójára.