Egyre dermesztőbb furcsaságok derülnek ki a szovjet hősi emlékművet védelmező nagydarab csecsenről

  • narancs.hu
  • 2017. április 22.

Belpol

Mogamed téma lesz a Parlament nemzetbiztonsági bizottságában is.

„Veszélyben vagy te is meg a családod is” – ezzel vette rá Mogamed, a csecsen Komáromy Gergely aktivistát, hogy videóban kérjen bocsánatot, amiért narancssárga festékkel dobálta meg a Szabadság téri szovjet emlékművet. Komáromy a 168 órának azt mondta, maga is belátta, hogy az akció „kegyeletsértés része” nem volt szerencsés, Mogamed ezt meg is értette, de arra hivatkozott, közössége más tagjait csak a nyilvános bocsánatkérés nyugtathatja meg.

További furcsaság, hogy Komáromy szerint Mogamed azt mondta, a videó után az orosz nagykövetséggel sem lesz problémája az aktivistának. A követség mégis kiadott egy közleményt, amelyben kormányellenes liberális aktivistaként beszéltek Komáromyról és társáról. Mogamed szerint ezt az információt a magyar hatóságoktól kaphatták.

A Magyar Nemzet közben kiderítette, hogy Mogamed Daszajev kisebb megszakításokkal 13 éve él Magyarországon, korábban a nemzetközi emberi jogi egyezményekkel foglalkozott egy svájci egyetemen, LinkedIn oldala szerint pedig egy orosz vodkát importáló és forgalmazó cég ügyvezetője. Daszajev tavaly a Lánchíd Rádióban arról beszélt, hogy van barátja a magyar Parlamentben is. A Nemzetnek erről most azt mondta, „az illető egy idős férfi, tavaly óta pedig már nem ott dolgozik, hanem Németországban működtet bárokat”.

Szél Bernadett, az LMP társelnöke indítványozta, hogy a Parlament nemzetbiztonsági bizottsága szerdai ülésén vegye napirendre a csecsen férfi ügyét.

Figyelmébe ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon. 

Ja, ezt láttam már moziban

Dargay Attila ikonikus alkotója volt a világszínvonalú magyar animációs filmnek. A Vukot az is ismeri, aki nem olvasta Fekete István regényét, de tévésorozatain (Pom Pom meséi, A nagy ho-ho-horgász stb.) generációk nőttek fel, halála után díjat neveztek el róla. Dédelgetett terve volt Vörösmarty klasszikusának megfilmesítése. 

Desperados Waiting for the Train

  • - turcsányi -

Az a film, amelyikben nem szerepel vonat, nos, bakfitty. S még az a film is csak határeset lehet, amelyikben szerepel vonat, de nem rabolják, térítik vagy tüntetik el. Vannak a pótfilmek, amelyekben a vonatot buszra, tengerjáróra, repülőgépre, autóra/motorra, egészen fapados esetben pedig kerékpárra cserélik (mindegyikre tudnánk több példát is hozni). 

Lentiből a világot

Nézőként már hozzászoktunk az előadások előtt kivetített reklámokhoz, így a helyünket keresve nem is biztos, hogy azonnal feltűnik: itt a reklám már maga az előadás. Kicsit ismerős az a magabiztosan mosolygó kiskosztümös nő ott a képen, dr. Benczés Ágnes Judit PhD, MBA, coach, csak olyan művien tökéletesre retusálták, kétszer is meg kell nézni, hogy az ember felismerje benne Ónodi Esztert.