Orbán nem tárgyal a tüntető diákokkal, mert valakik irányítják őket

  • narancs.hu
  • 2018. február 1.

Belpol

Nemsokára már biztosan azt mondják, hogy a háttérhatalom szervezte a demonstrációt.

A január 19-i diáktüntetést szervező fiatalok tegnap nyilvános vitára hívták Orbán Viktort, és mi már akkor megjósoltuk, hogy Magyarország miniszterelnöke egészen biztosan nem fog kiállni vitázni. Így is történt: ma Lázár János a kormányinfón azt mondta,

a kormányfő nem megy el erre a vitára.

A diáktüntetők nyilvános vitára hívják Orbánt. De vajon ki mer-e állni eléjük Magyarország miniszterelnöke?

Elég biztosak vagyunk a válaszban. A magyar oktatási rendszer helyzete miatt nyilvános vitára hívják Orbán Viktort a január 19-i diáktüntetés szervezői. Mivel a demonstráló fiatalok 12+1 pontjáról nem kezdődött semmiféle egyeztetés, pontosabban az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) nagyban tojt a közoktatás legfontosabb résztvevőire, a szervezők a kormányfőhöz fordulnak.

A Miniszterelnökséget vezető miniszter arról beszélt, hogy a tegnapi kormányülésen „nem tárgyaltak erről a nagy lehetőségről”, és ugyan szerinte van a diákok 12+1 pontja között komolyan veendő dolog,

ő talált „zagyvaságokat” is.

Majd azt mondta, hogy „ha még van is akceptálható, támogatható javaslat is a követelések között, akkor sem lehet elvonatkoztatni attól, hogy kampányban tüntettek", és kik állnak a háttérben. Ezzel valószínűleg arra utalt, hogy biztosan Soros György/az ellenzék szervezte a demonstrációt.

A diákok tegnapi sajtótájékoztatójukon azt közölték, hogy ha a miniszterelnök nem áll ki vitára, február 23-án újabb demonstrációt tartanak.

(via 444.hu)

Címlapkép: MTI/Koszticsák Szilárd


Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)