Soros az ördög, a rezsicsökkentés egy csoda, a kormány mindentől megvéd – Ilyen egy fideszes lakossági fórum

  • Gera Márton
  • 2017. május 11.

Belpol

Ifj. Lomnici Zoltán felmondta a fideszes szöveget Kőbányán: Brüsszeltől és a migránsoktól félni kell, Soros György pedig minden mögött ott van.

„Jaj, itt van a Lomnici!” – tört ki az öröm egy idős hölgyből, amikor a CÖF jogásza, ifj. Lomnici Zoltán György István korábbi kőbányai polgármester és lelkes taps kíséretében bevonult a Kőbányai Gyermek- és Ifjúsági Szabadidő Központba, hogy a nemzeti konzultáció kitöltésére buzdítson mindenkit. Ám Brüsszel megállítása előtt egy sokkal prózaibb probléma akadt a szerda esti fideszes lakossági fórum elején, ugyanis a javarészt nyugdíjasokkal teli terem teljesen megtelt, így az álldogálók számára kellett volna helyet találni, ami nem egészen sikerült.

Mindenesetre azért ők is meghallgathatták, ahogy György István kormánymegbízott a fideszes stílhez képest meglepően visszafogott bevezetőt tartott arról, hogy a veszély nagy,

„a globalisták és a patrióták” állnak egymással szemben,

a globalisták pedig a nyitott határokat, a migránsok szabad vándorlását támogatják, bezzeg a patrióták, ők aztán „demokratikus államot képzelnek el, törvények között élik az életüket”. Egy szimpla fideszes sajtótájékoztatón érezhette magát a látogató, és a közönség enerváltan bólogatott az M1 Híradóból is ismert panelekre. A kormány végletesen egyszerű világképe persze így is átjött: vannak a „jók meg a rosszak”, és nem kérdés, hogy kiket kell választani.

false

 

Fotó: narancs.hu

Aki a közönség soraiban azt várta, hogy majd ifj. Lomnici megjelenésével felpörög az este, annak is csalódnia kellett. Az egyértelműen kiderült, hogy

a CÖF jogásza nem egy Németh Szilárd,

sajna nem képes olyan átéléssel terjeszteni a Fidesz álláspontját, mint a rezsibiztos. Ennek ellenére nem vallott szégyent, megtudhattuk, hogy a nemzeti konzultáció nem pusztán fontos, hanem egyenesen húsba vágó kérdésekről szól, olyanokról, amelyek minden „tisztességes családot foglalkoztatnak”.

Sőt, Lomnici azt is elmagyarázta, mi szükség van egyáltalán az ilyen nemzeti konzultációkra: szerinte ezek azt szolgálják, hogy az emberek két választás között hozzászólhassanak a politikához. Bár azt a CÖF képviselője valamiért nem fejtette ki, hogy az irányított kérdésekre adott válasznak van-e bármiféle következménye, de ez láthatólag keveseket zavart, a közönség ugyanis boldogan fogadta, amikor Lomnici bejelentette, hogy a konzultáció kérdései köré építi mondandóját. „Helyes!” – lehetett hallani a hátsó sorok felől.

Így mindenki megtudhatta, hogy

a rezsicsökkentés már-már egy csoda volt,

és noha a CÖF élharcosa nem a téma szakértője, azért egy tabletről felolvasta a számokat, a hallgatóság pedig lelkesen jegyezte meg minden egyes adat után: „Így van, így van!” Az is kiderült, hogy Lomnici nem volt könnyű helyzetben, mert az illegális bevándorlásról is kellett beszélnie, de szerinte ebben a témában a kormány kedvenc biztonságpolitikai szakértőjén, „Nógrádi professzoron kívül nem sokan tudnak újat mondani”. Akik emiatt elszomorodtak, azokat vigasztalhatta, hogy „Nógrádi professzor” éppen egy hasonló fideszes fórumon okosította a megjelenteket Debrecenben.

Lomnici azért elmagyarázta, hogy Brüsszel nem tesz semmit, nem védi meg a embereket, de annyira mégsem kell aggódni, mert a magyar kormány felépítette a kerítést, így már biztonságban vagyunk, mindenki nagy-nagy szerencséjére. Hallhatólag mélységesen felháborította a közönséget, hogy Brüsszel nem csinál semmit, ez volt az este csúcspontja, viszont Lomnici igyekezett mindenkit megnyugtatni, hogy

„a magyar kormány elsőként védte meg Európát”.

Így pedig lecsillapodott a felháborodás a teremben.

Ezt követte a civil szervezetek elleni támadás megmagyarázása, és furcsa volt, hogy az állami pénzekkel kitömött CÖF vezetője fog a kormány által álcivilnek titulált szervezetekről beszélni, de Lomnicin ez sem foghatott ki, szépen felmondta kötelezőt. Hogy tudniillik Soros György van minden mögött, a civil szervezetek külföldről akarnak beleszólni mindenbe, és különben is, Soros csak ne szóljon bele semmibe, mert a CÖF-harcos szerint „ő nem magyar állampolgár, semmi köze a magyarországi helyzethez”. Ez a mondat igen népszerű volt a teremben, egyetértő kacagással jelezte a közönség Lomnicinak, hogy jó úton jár.

false

 

Fotó: narancs.hu

Amikor a közönség kérdéseire került sor, volt, aki nagy érdeklődéssel kérdezte meg Lomnicitól mint jogásztól, hogy mégis, mennyi esélye van annak, hogy Frans Timmermans, az Európai Bizottság első alelnöke lemond, amire felszólította Szijjártó Péter. A kérdés vélhetőleg teljesen komoly volt, viszont Lomnicinak el kellett keserítenie az idős urat, mert szerinte a lemondás esélye a nullához konvergál. Volt olyan nyugdíjas hölgy, aki

azon akadt ki, hogy „a kormány be akarja fogadni a 14–18 év közötti menekülteket,

ráadásul szerinte ők majd szabadon járnak az országban, s ezért sokan nem fogják visszaküldeni a nemzeti konzultációt, mert a kormány már nélkülük is döntött”. Lomnici azzal próbálta megnyugtatni a kérdezőt, hogy „a magyar kormány konzekvens, betartja az uniós jogokat”.

A legfelháborodottabb az utolsó megszólaló volt, aki nehezményezte, hogy valakikhez egyszerűen nem jutott el a nemzeti konzultáció. Erre a CÖF képviselője nem tudott reagálni, de György István azt tanácsolta, akihez nem érkezik meg a papír, menjen el a helyi Fidesz-irodába, ahol segítenek neki. Hogy ez mennyire nyugtatta meg a hölgyet, nem tudni, mivel a fórumról kifelé jövet néhányan azon lamentáltak, mi lesz akkor, ha tényleg csak kevesekhez jut el a kérdőív.

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”

„Így változik meg a világrend”

Miért tört előre a populista jobboldal a nyugati világban, és hogyan alakította át Kelet-Európát? Milyen társadalmi változások, milyen félelmek adták a hajtóerejét, és milyen tartalékai vannak? És a liberális demokráciának? A tájhaza egyik legeredetibb politikai gondolkodóját kérdeztük.