Film

Jack Reacher: Nincs visszaút

  • - kg -
  • 2016. november 28.

Film

Fene tudja, mire ment el az a feltehetőleg rengeteg pénz, amit a kínai befektetési partner az új Jack Reacher-filmbe ölt, de hogy nem a szereposztás megacélosításába tolták a lóvét, az egyszer biztos. Az első Jack Reacher-filmben (címe: Jack Reacher, tartalma: Jack Reacher, a hírhedt autóstoppos ex-katona önkezével leöli az ellent és feltár egy nagyszabású, sötét valamit) a következőképpen festett a Reachert adó Tom Cruise melletti szereposztás: Werner Herzog, Rosamund Pike, Robert Duvall, Richard Jenkins és David Oyelowo. És ők lennének az új Jack Reacher-film (címe: lásd fentebb, tartalma: Jack Reacher, a hírhedt autóstopos exkatona önkezével stb.-stb.) színészei, akik Tom mellett tesznek-vesznek: Cobie Smulders, Patrick Heusinger, Robert Knepper – és még ők a nevesebbek. Beszélő nevek ezek, mert bizony, ez a második rész végig a Heusinger–Knepper-színvonalon mozog: Tom azt teszi, amihez a legjobban ért – fut és néz –, de senki sincs mellette, hogy némi izgalmat vagy iróniát csempésszen a futásba-nézésbe. Csak a Knepperek és Heusingerek.

Ilyen ingerek mellett már az is érdekességnek számít, hogy Cruise az ismert amerikai reggelizőhelyen és palacsintázóban, az International House of Pancakesben fogyasztja el megérdemelt reggelijét. A világsztár üres rántottát rendel, pedig juharszirupos, emeletes palacsinta is szerepel az étlapon. Ez a visszafogottság – szakmai szóval: bénaság – jellemző mindenre.

Forgalmazza a UIP–Duna Film

Figyelmébe ajánljuk

Münster egén

Több mint húsz év telt el azóta, hogy az HBO bemutatta Tom Hanks és Steven Spielberg háborús sorozatát, az elég szerencsétlen magyar fordításban Az elit alakulatként futó Band of Brotherst.

Aki soha nem járt Tulsában

  • - turcsányi -

Mathew Brady a fotográfia történetének kétségkívül kimagasló alakja, az első fotoriporter, az első PR-szakember, az első bármi.

Elsüllyedt Budapest

„Szép Ernő előbb népszerű költő volt, azután divatos színpadi szerző lett, regényei irodalmi szenzációknak számítottak, azután egy időre szinte teljesen megfeledkeztünk róla” – írta Hegedűs Géza 1976-ban, A magyar irodalom arcképcsarnoka című portrékötetében. 

Búcsú a gonosztól

A német író, Otfried Preuβler (1923–2013) művei közül itthon leginkább a Torzonborzról, a rablóról (eredeti nevén Hotzenplotz) szóló történeteket ismerjük.

Kedvezmény

Az idén 125 éves Közlekedési Múzeumot bombatalálat érte a 2. világháborúban, az épület és a gyűjtemény nagy része elpusztult. Csak 1965-ben nyílt meg újra, majd ötven éven át működött, a hiányosságai ellenére is hatalmas érdeklődés mellett. A Liget-projekt azonban a Közlekedési Múzeumot sem kímélte, 2015-ben bezárták, 2017-ben lebontották.

Isten nevében

Egy gyermek ára: három miatyánk, két üdvözlégy – pimf összeg, mindenkinek megéri, vevőnek, eladónak, az üzlet hivatalos tanújának (ezúttal a Jóisten az, lakcím, anyja neve, három példányban), de legfőként a Fidesznek. Most még pénzbe se kerül: alsónadrágokban fizetik ki a papságot. Választások jönnek, tartják a markukat, lökni kell nekik valamit, hogy misézés közben rendesen korteskedjenek, Isten akarata szerint.

Távolságtartás

A három még logikus és észszerű. Sőt, a három elvárható (a Tisza Párt és az MKKP potenciális szavazói szemszögéből mindenképpen), s aligha sérelmezhető (a rivális pártok híveinek perspektívájából) – ennyi kerületi polgármesterjelölt kell ugyanis a fővárosi listaállításhoz.

Mint parton a hal

  • Földényi F. László

Pontosan húsz évvel ezelőtt egy német napilap többeket megkérdezett, mit várunk mi, magyarok a küszöbön álló EU-csatlakozástól. Én akkor habozás nélkül ezt válaszoltam: Komp-ország hajója végre kiköt – Nyugaton. Vagyis: Európában. A Fidesz épp ellenzékben volt. De már jóval korábban kiadta a velejéig antidemokratikus jelszót: „a haza nem lehet ellenzékben”, s előre tudni lehetett, merre kormányozzák majd a hajót, ha újra hatalomra jutnak.