Trump asztaláról loptak iratokat a beosztottjai
trump_top.jpg

Trump asztaláról loptak iratokat a beosztottjai

  • narancs.hu
  • 2018. szeptember 4.

Külpol

Azért, hogy az elnök nehogy aláírjon olyan rendeleteket, amik bajba sodornák az Egyesült Államok biztonságát.

Donald Trumpot nemzetbiztonsági kockázatnak tartják a legközelebbi beosztottjai, nem egyszer előfordult, hogy Gary Cohn főtanácsadó az elnök asztaláról lopott egy rendelettervezetet, nehogy Trump aláírja. Az elnöknek pedig fel sem tűnt, hogy hiányzik egy irat.

Mindez abból a könyvből derül ki, mely novemberben jelenik meg, és amiből most részleteket közöl a CNN. A könyv írója a Watergate-botrányt kirobbantó legendás újságíró, Bob Woodward.

Nem csupán Gary Cohn, de mások is éltek azzal a módszerrel, hogy bizonyos iratokat elrejtettek az elnök elől, ha úgy gondolták káros lenne az országnak ha Trump foglalkozna velük. Mások viszont csak egyszerűen elterelték az elnök figyelmét.

James Mattis védelmi miniszter szerint az elnök egy ötödikes-hatodikos általános iskolás értelmi szintjén van. Volt ügyvédje John Dowd „kibaszott hazudozónak“ tartja, Kabinetfőnöke, John Kelly szerint pedig Trump hülye és tébolyodott. A könyv szerint a kabinetfőnök egyszer kifakadt az elnöki irodában, mondván hogy az elnök komplett őrült, akit semmiről nem lehet meggyőzni. „Nem értem, miért vagyunk itt egyáltalán. Ez a legrosszabb munkám,ami valaha volt.“

A könyv alapján Trump a média megszállotja, nagyon fontos neki miként szerepel nyilvánosan, ugyanakkor magányos és paranoid, aki rendszeresen megalázza munkatársait.

A könyv novemberben jelenik meg, nem sokkal a félidei választások előtt.

 

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.