Kimaxolta a szervilizmust: Reviczky Gábor szerint nem baj, hogy fideszes cégekhez jutnak a pénzek, mert Orbán piszkosul helyrehozta az országot

  • narancs.hu
  • 2017. szeptember 4.

Kultúra

A Pappa Pia sztárja olyanokat mondott, hogy nem hiszed el.

Interjút adott a Magyar Nemzet hétvégente megjelenő Magazinjának Reviczky Gábor, akit mostanság a Pappa Pia című „sikerfilmben” lehet látni. A tegnaptól online is olvasható beszélgetésben természetesen Csupó Gábor mozija is előkerül, amit a színész még nem látott, de a szakemberek és a nézők is azt mondták neki, hogy ő jó volt benne.

Reviczkyt kérdezték a politikáról is, és az interjúnak kétségkívül ez a legfurcsább része: a Nemzeti Színház korábbi tagja azt mondja, szerinte az Orbán-kormány piszkosul helyrehozta az országot. „Meggyőződésem, hogy teljes abszurdum azt mondani, hogy ellopják az uniós pénzeket, hiszen ha így lenne, az EU lenne a legkorruptabb intézmény, amely valaha létezett, hiszen támogatná azt, hogy elherdálják a pénzt, amelyet a tagországoknak kifizet. Persze az igaz, hogy mindig kormányközeli cégek kapják meg ezeket a pénzeket, és ott vannak gazemberek, akik nem fizetik ki a munkákat” – magyarázza Reviczky, aki szerint ez nem is akkora gond, mivel az ő felfogása szerint „természetes, hogy Fidesz-közeli cégekhez jutnak a pénzek”. „Kiket bízzanak meg a munkákkal? MSZP-közelieket?” – mondja.

Reviczky Gábor

Reviczky Gábor

Fotó: MTI/Rosta Tibor

A kedvenc részünk viszont mégiscsak az, amikor Reviczky elejti egy válaszában, hogy Orbán Viktor miért nem jár színházba. Nincs ideje? Dehogy! A mozit szereti inkább? A fenéket! Operarajongó esetleg? Még véletlenül sem! Egyszer látott egy darabot, ami unalmas volt, és ez nem vicc: „Orbán Viktor például miért nem jár színházba? Mert egyszer megnézett valahol egy darabot, amely olyan unalmas volt, hogy be se lehetett vinni többet a színházba. Az első élmények meghatározók. Ő azonban legalább anyagi oldalról támogatja a színházat.”

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.