A korábbi kémelhárító szerint a kormány nem engedi, hogy a magyar titkosszolgálatok megvédjék az országot az oroszoktól

  • narancsblog
  • 2017. március 21.

Narancsblog

Mikor mozdul már meg az ellenzék? Vagy inkább az egész ország?

Nagyon durva interjút adott az Indexnek Katrein Ferenc, aki 13 évig dolgozott a magyar kémelhárításnak, többek közt műveleti igazgatóként és a főigazgató tanácsadójaként. Az egész szöveg kötelező olvasmány, hiszen enyhén szólva is ritka, hogy korábbi titkosszolgák nyíltan, névvel beszéljenek. Katrein ráadásul csak négy éve lépett ki az Alkotmányvédelmi Hivatal kötelékéből, vagyis elég friss információi vannak, és hajlandó aktuális kérdésekről beszélni.

Egy magyar titkosszolga részletesen felfedi, mennyire súlyos az orosz fenyegetés

 

Természetesen minden, a titkosszolgálatokkal foglalkozó nyilatkozatot és cikket fenntartásokkal kell kezelni, de az interjú állításainak súlyát növeli, hogy nem névtelen informátorról, erre-arra rálátó forrásról van szó, hanem egy magas beosztásban dolgozó kémelhárítóról, aki az arcát is adja a mondataihoz (és ezzel valószínűleg nem kis kockázatot vállal). Az is Katrein szavainak hitelessége mellett szól, hogy nem kezd el vagdalkozni, nincs benne semmi szenzációhajhászat és nem tetszeleg a világ minden titkát ismerő megmondóember szerepében. Nyilatkozata pont azért fontos, mert amellett, hogy számos érdekes részinformációt közöl, belsősként is megerősíti, ami kívülről is egyre jobban látszott.

Azt, hogy "az orosz szolgálatok úgy érzik, szabadon nyomulhatnak Magyarországon. A közmédia Kreml-propagandát sugároz, a letelepedési kötvényekkel illegális ügynököket lehet betelepíteni, és a politikusok tanácsadóit sem ártana átvilágítani".

A közelmúltban több olyan alkalom is lett volna, amikor a magyar társadalom és főleg az ellenzéki pártok észbe kaphattak volna. Amikor azt mondhatták volna, hogy a büdös francba, eddig nem figyeltünk oda eléggé, de majd most! Innentől ezt a kérdést, Putyin brutális befolyásszerzését, a magyar kormány behódolását, az orosz ügynökök nyomulását, az álhíroldalakat és a hackereket - mostantól mindezt a magyar közélet legfontosabb kérdéseként fogjuk kezelni!

Több ilyen pillanat volt: Donald Trump orosz segítséggel elért győzelmétől a bőnyi rendőrgyilkosságig, amelyet az orosz hírszerzés által gyakorlatoztatott szervezet vezetője követett el. De a katarzis elmadadt, földindulás nem volt. A kormány továbbra sem fog lépni az oroszok ellen, és még csak tájékoztatni sem fogja a lakosságot a veszélyekről. Továbbra is gátolni fogja viszont a titkosszolgálatokat abban, hogy megvédjék az országot. Ezt nehéz megemészteni, de ez van. A sajtó és az ellenzék feladata, hogy - a kormány helyett - fellépjen az orosz fenyegetés ellen.

Ha csak a múlt hetet nézzük: csütörtökön írta meg a 444, hogy a Honvédelmi Minisztériumot ugyanazok a hackerek támadták meg, mint az amerikai demokratákat; szombaton pedig Budapest szívében gyülekeztek a Kreml által támogatott európai szélsőjobb vezéralakjai, akik közül egyre többen költöznek Budapestre. Hiszen ők is tudják, hogy nálunk jó helyen vannak. Hogy az orosz szolgálatok Magyarországon bármit megtehetnek. És ne legyenek kétségeink, hogy ezzel a lehetőséggel vissza fognak-e élni.

Ez itt történik, velünk, most. A történelem emlékezni fog azokra, akik mindezt hagyják.

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát. 

Kinek a bűne?

A kormánypárti média azzal igyekszik lejáratni egy Tisza párti önkéntest, hogy korábban pornófilmekben szerepelt. A kampány morális természetű, a nőt bűnösnek és erkölcstelennek állítja be, s persze ezt vetíti rá a pártra is.