4. Szegedi Képregényfesztivál

  • 2012. november 6.

Snoblesse

Mangadominák, pókemberek, jugoszláv képregények – indul a fesztivál.


Magára valamit is adó képregényfesztivál nem lehet meg Pókember-történeti áttekintés nélkül, már csak azért sem, mert Peter Parker kereken félszáz éves lett idén. A szegedi fesztivál is külön előadást szentel a nemrég a mozikba is visszatért szuperhősnek (kritikánk a visszatérésről itt), de a hetvenes évek amerikai képregényének történetéről is hallhatunk egy s mást A sosemvolt bronzkor című előadás keretében. Szó lesz a jugoszláviai magyar nyelvű képregények magyarországi hatásáról, kiderül, van-e női egyenjogúság a mangában, s lesz beszélgetés a Pókembernél csak egy tízessel idősebb – és a 60. születésnapját idén ünneplő – Haui Józseffel, aki olyan rajzfilmekben működött közre, mint a Magyar népmesék, a Vízipók-Csodapók, a Kérem a következőt!, az Egér a Marson, és Az idő urai. Persze vásár is lesz, hiszen képregény-kiskereskedelem nélkül nem fesztivál a fesztivál.

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.