Visszakézből – akciófilm a Titanicon

  • 2012. április 12.

Snoblesse

A francia film legmenőbb arcai akcióznak a francia film legmenőbb akciórendezőjének mozijában.


 

Francia felségjelű thriller vagy akciófilm rendszerint akkor kerül el a hazai mozikba, ha Luc Besson keze van a dologban, és a címben valahol a „szállító” szó is szerepel. Mivel Fred Cavayé előző filmje egyik kitételnek sem tett eleget, még DVD-n sem jutott el mihozzánk, pedig a Pour Elle című thriller igazán korrekt műfaji teljesítmény volt Vincent Lindonnal a feleségét akár a börtönből is kiszabadító átlagpolgár szerepében (bezzeg a hollywoodi remake, A következő három nap nem küszködött megjelenési problémákkal). Cavayé azóta is maradt a kaptafánál, és – bár nyilván csábították Hollywoodba – maradt Franciaországban: Visszakézből című filmjében olyan menő arcok akcióznak, mint Gilles Lellouche (Apró kis hazugságok), Roschdy Zem (Gyors meló) és Gérard Lanvin (Ízlés dolga), a spanyol színeket pedig Almodóvar friss múzsája, Elena Anaya (A bőr, amelyben élek) képviseli – szegényt már a film legelején elrabolják.

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.