Csodálatos összeesküvés-elmélet Nógrádi Györgytől: az amerikai kormány meg akarta puccsolni Orbánt

  • narancs.hu
  • 2017. április 21.

Villámnarancs

A „biztonságpolitikai szakértő” bizonyítékok nélkül tárta ezt az információt a nagyérdemű elé.

Egy dombóvári előadása elején beszélt olyanokról a kormány kedvenc, a köztévében szinte naponta nyilatkozó „biztonságpolitikai szakértője”, hogy anno Hillary Clinton 30 pontból álló javaslatcsomagot küldött az Orbán-kormánynak is, amit teljesíteni kellett volna, különben „föllép és megpróbálja megbuktatni a magyar kormányt”.

Ám ez még csak az összeesküvés-elmélet első része, Nógrádi arról is beszélt Dombóváron, hogy az amerikai nagykövetség megkérte a Fidesz „egyik legmagasabb” vezetőjét: legyen a miniszterelnök. A meg nem nevezett ember azonban rögtön elment Orbán Viktorhoz, hogy elmondja neki az egészet.

Nógrádi szerint „erről soha nem beszélünk”, bár az sajnos nem derül ki az előadásból, hogy ő honnan szedi a fenti információt. Mert bár ez a kis sztori pontosan illeszkedik a kormány narratívájába, miszerint itt „nemzetközi befolyásolási kísérletektől” kell tartani, a korábban idegenvezetőként dolgozó Nógrádi voltaképpen arról beszél, hogy egy szövetséges állam akarta eltávolítani a posztjáról Orbánt. Teszi mindezt mindenféle bizonyíték nélkül. Bár ezt mondjuk megszoktuk már a kormányzati és hozzá közeli szereplőktől.

Az alábbi videón 3:50-től tekinthető meg az ominózus jelenet:

Nógrádi György előadása Dombóváron 2017.04.12.

Globális erőviszonyok a XXI. században - címmel tartott előadást Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő Dombóváron a Tinódi Házban 2017. április 12-én.

Figyelmébe ajánljuk

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.