Habony Árpád állítólagos barátnőjéről forgatott a Tv2

  • narancs.hu
  • 2016. április 9.

Villámnarancs

Andy Vajna tévéje bemutatta a „szemtelenül fiatal és tehetséges Nagy Boglárka festőnőt”. Nem vicc!
false

Két hónappal ezelőtt, miközben csúcsra járatódott a Szépművészeti és a miniszterelnöki főtanácsadó képkölcsönzési balhéja, a hvg.hu arról számolt be, hogy Habony Árpád és múzeumigazgató barátja, Baán László együtt szórakozott egy luxushotelben tartott kiállításmegnyitón, ahol a kormányzati tanácsadó állítólagos barátnője mutatta be festményeit, Vajna Tímea gyémántüzlete pedig az új ékszerkollekcióját.

Nagy Boglárka és Habony kapcsolatára egy véletlennek köszönhetően derült fény, a 444.hu olvasója szúrta ki D. Tóth Kriszta Náray Tamással forgatott videójában az alábbi jelenetet:

Aki többet akar tudni Nagy Boglárkáról, a leghitelesebb információkat a ripost.hu-n találja. A sajtóinformációk szerint Habonytól nem túl távol álló bulvárportál hosszú cikkben számol be róla, hogy:

„Szen­zá­ció: Négy­sze­res áron ütöt­ték le a fi­a­tal fes­tőnő képét! Ilyen még soha nem volt. Ennyire fi­a­tal fes­tő­mű­vész képe még nem kelt el itt­hon ilyen gyor­san, ennyi­ért”, és „akár világhírű is lehet az alig 24 éves művész”.

Most a sajtóinformációk szerint Habony Árpád befolyása alatt álló, néhány hét alatt az elvtelen lakájújságírás szimbólumává váló Tv2 női magazinja érezte úgy, hogy fejet kell hajtania a „szemtelenül fiatal és tehetséges” festő előtt. Orosz Barbara Tűsarok c. műsorának március 6-ai adásában a 18. perctől látható a portré.

A mi kérdésünk csupán annyi: vajon „leszóltak” nekik, hogy kit kellene meghívni, vagy önszorgalomból cselekedtek, és igyekeztek jó pontokat szerezni a főnökségnél? Továbbá: melyik a rosszabb?

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.

Hús, kék vér, intrika

A folyamatosan az anyagi ellehetetlenülés rémével küszködő Stúdió K Színház jobbnál jobb előadásokkal áll elő. Az előző évadban a Prudencia Hart különös kivetkezése hódította meg a nézőket és a kritikusokat (el is nyerte a darab a legjobb független előadás díját), most pedig itt van ez a remek Stuart Mária. (A konklúzió persze nem az, hogy lám, minek a pénz, ha a függetlenek így is egész jól elműködnek, hiszen látható a társulatok fogyatkozásán, hogy mindez erőn túli áldozatokkal jár, és csak ideig-óráig lehetséges ilyen keretek között működni.)

Ide? Hová?

Magyarországon úgy megy, hogy négy­évente kijön a felcsúti jóember a sikoltozó övéi elé, és bemondja, hogy ő a Holdról is látszik.