A Narancs birtokába került levél szerint a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanárai közül közel 40-en kiállnak a CEU mellett.
„Mélységes megdöbbenéssel értesültünk arról, hogy 2017. április 4-én a magyar parlament elfogadta azt a törvénymódosítást, amelynek célja a Közép-európai Egyetem (CEU) ellehetetlenítése. Történt mindez egy megmagyarázhatatlan gyorsított eljárás, utólagos törvénykezés keretében, hazai és nemzetközi kutatók, tudósok, oktatók, hallgatók, illetve intézmények által kifejezett fenntartások ellenére. Általános és középiskolai tanárként sem tehetünk mást, mint hogy hiszünk a tanítás és a tanulás, a gondolkodás és a véleménynyilvánítás szabadságában, a párbeszéd lehetőségében, mindenekelőtt pedig abban, hogy az oktatás nem válhat a politika eszközévé. Az oktatás célja a diákok autonómiára nevelése, valamint a jövő generációk tanulási lehetőségeinek biztosítása, nem pedig felszámolása. Az egyetemi autonómia korlátozását célzó bárminemű szándék elfogadhatatlan, és félelmetes precedenst teremthet.
Arra kérjük Áder János köztársasági elnök urat, hogy ne írja alá a vonatkozó törvénymódosítást.
Tisztelettel,
A Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanárai közül:
Bakuczné Szabó Gabriella
Balázsné Kerek Marianna
Bartha Gabriella
Bihari Péter
Blénessy Gabriella
Czene Zsuzsa
Fabók Ágnes
Fazakas Tünde
Foki Tamás
Gálné Domoszlai Erika
Garamvölgyi Béla
Gyenes Zoltán
Jakucs Erika
Kádárné Szalay Eszter
Kelecsényi László
Kivovics Judit
Kocsis Szilveszter
Laczkó Ágnes
Marczisovszky Anna
Mészáros Zsuzsanna
Németh Sándor
Orosz Gyula
Pereczes Marianna
Pintér Géza
Póczos Valéria
Repárszky Ildikó
Seres Fanny
Solti Edit
Szabó Katalin
Szabó Márta
Szakács Péter
Szoldatics József
Takács Márta Éva
Temesvári Eszter
Tokár Gábor
Ungor Andrea
Vizy Zsolt”
Figyelmébe ajánljuk
A számok csapdája - benyújtották a 2026-os költségvetési törvényt
Eddig is jó volt minden, de most már aztán végképp az lesz – hirdeti a 2026-os költségvetés tervezete. Családok, nyugdíjasok, harcba! De nem úgy, mert békét hirdetünk, amúgy kövér védelmi kiadással.
Robert F. Prevost személyében először választottak amerikai pápát
Mindent Gyurcsány sem bír ki
Nulladik fázis, avagy kimondani végre, hogy mi veszélyezteti a magyarok biztonságát
Hurrá, itt a gyár!
Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.
Profán papnők
Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügynökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.
Goebbels nélkül Hitler nem tudta volna elhitetni, hogy a német nép őt választotta vezérének
Viszonyítási pontok
Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.
Kliséből játék
A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.