Nehéz megjósolni, mi lesz a szombati tüntetésből, az biztos: a megmozdulásra nagyon sokan visszajeleztek a Facebookon, az Opera előtt olyan tömeg jöhet össze, amelyet már nem tud figyelmen kívül hagyni a Fidesz. A kormánypárt is látja ezt, ezért beindították a propagandasajtót, amely egészen elképesztő hazugság- és ferdítéscunamit zúdít az olvasóikra. Ha valaki a Ripostból, az Origóból vagy éppen a Magyar Időkből szeret tájékozódni, akkor ezekkel a szalagcímekkel találkozhatott a napokban:
– Tüntetnek a szavazók akarata ellen
– Gulyás Márton behívta a Soros-rohamosztagot: törni-zúzni akarnak Pesten!
– Horrorkoalíció: Gyurcsány és Vona holnap este kéz a kézben együtt tüntet Sorosékkal
– Szélsőbaloldali erőszakhullámra számíthatunk Sorostól Budapesten
– Támadnak! A Soros-birodalom nem fog belenyugodni a választási eredménybe.
Ezekhez jönnek még a mindig ügyeletben lévő udvari bohóc, Németh Szilárd sületlenségei és a háziasított civilekből álló CÖF megnyilvánulásai. Utóbbiból csak egy példa: szerintük bolsevik-kommunista ellenforradalmi hagyományokra támaszkodó tüntetés lesz a szombati, ami az államiságunk ellen szerveződik.
Tehát a lényeg nem változik: Orbán parlamenti kétharmados világában nincs helye ellenvéleménynek, főleg nem olyanoknak, amelyek eljuthatnak azokhoz is, akiket eddig totális megtévesztéssel vettek rá arra, hogy félelemből szavazzanak a Fideszre. Ezek az emberek talán azt is megláthatják, hogy nem mindenki hódolt be a Fidesznek, és talán el is gondolkodnak azon, mivel vezették meg őket. Orbán Viktor hatalmához elengedhetetlen, hogy a hipnózisban tartott választói ne ébredjenek fel. Ezért kellenek a fenti címekkel közölt hazugságok, a lejáratás és a félretájékoztatás.
Szombaton kora este kiderül, mekkora tömeget kell majd néhány százfősnek hazudniuk, és milyen békés megmozdulásról kell leírniuk: ilyen mértékű brutalitás soha nem volt még Budapest utcáin.
„Egy ekkora megmozdulást már nem lehet semmibe venni” – mondja a holnapi kormányellenes tüntetés szervezője
A szavazatok újraszámlálását követelik és abban bíznak, annyian gyűlnek össze, hogy a tömeget már a kormány sem tudja figyelmen kívül hagyni. „A választási eredmények utáni érzéseimet nehéz leírni. Sorra jöttek az üzenetek az ismerősöktől, hogy „mi történik itt?”, „vesszük a repjegyet”, és én is úgy éreztem, hogy a demokrácia itthon elesett.