Hivatalos: az ország 200 pontján fogja gyalázni Sorost a Fidesz (és Németh Szilárd)

  • narancs.hu
  • 2017. október 12.

Belpol

Újra jönnek a legendás lakossági fórumok.

Közleményt adott ki a Fidesz, amelyben bejelentik, amire mindenki várt, vagyis hogy

november 19-ig az egész ország területén rendeznek lakossági fórumokat,

amelyeken természetesen a nemzeti konzultációról és a „Soros-tervről” fogják hirdetni az igét. „Célunk, hogy minél több emberrel tudjunk személyesen találkozni és eszmét cserélni erről a témáról. Az országjárás során közel 200 fórumot tervezünk, melyeken a párt vezető politikusai, országgyűlési képviselői és a kormány tagjai tartanak előadást” – írja a közleményben Hidvéghi Balázs, annak a pártnak a kommunikációs igazgatója, melynek elnöke, Orbán Viktor pénteken arról beszélt, hogy még nincs kampány.

Németh Szilárd a nép körében

Németh Szilárd a nép körében egy korábbi lakossági fórumon

Fotó: Sióréti Gábor

Az eddigi évek tapasztalatai (beszámolóink itt, itt és itt olvashatók) alapján az ilyen fórumokon hangzanak el a legnagyobb NER-bölcsességek. Egy idei tavaszi rendezvényen például Németh Szilárd – aki e fórumok legnagyobb showmanje – arról beszélt, hogy

„aki teleszüli a világot, azé a világ”,

illetve hogy

„a Ceaușescu-nyomás nagyobb tartást adott a magyaroknak, mint Kádár langyossága, mert a romániai magyarok összetartóbbak lettek”.

Leadképünkön (MTI/Illyés Tibor) Németh Szilárd éppen egyensúlyozik a Szent László Kórház udvarán.

Figyelmébe ajánljuk

Ezért nem költenek tömegek kultúrára

De miért nem? Hiszen a legtöbbünknek van igényünk a minőségi szórakozásra, nem lehet elegendő az ostoba sorozat a tévében. Mennyibe kerül a rendszeres kultúrafogyasztás, hányan engedhetik meg maguknak azt az életszínvonalat, amibe ez belefér?

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.