Zsidai Roy: Semmi közöm Orbán Ráhelhez

  • Keller-Alánt Ákos
  • 2016. szeptember 17.

Belpol

Miután tegnap megírtuk, hogy kommandósok rohanták le az Orbán Ráhel vendéglátós ismerősével vitában álló férfi lakását, a Zsidai-csoport közleményt juttatott el a Narancshoz. Szerintük a cégcsoport az elmúlt 34 év kemény munkája miatt sikeres, és ezért nyithattak öt éttermet Budapest legértékesebb területén, nem pedig azért, mert a miniszterelnök lánya egy évig náluk dolgozott.

Ahogyan arról tegnap beszámoltunk, pénteken fél egy körül öt kommandós szállta meg a Zsidai-csoport tulajdonában lévő Jamie’s étterem feletti lakást. A gépfegyveres rendőrök házkutatást tartottak a lakásban, mert úgy gondolták, az ott lakó Perjés Zoltánnak fegyvere lehet. Ahogy a cikkünkhöz csatolt rendőrségi indoklásból kiderült, a rendőrség egy feljelentés alapján megindított eljárás keretében ütött rajta a Zsidai Zoltán Royjal egy ideje már vitában álló Perjésen. A Szentháromság utcai házban lakók az étterem átalakítása és a ház tetejére épített két ipari légkondicionáló zaja miatt kerültek konfliktusba Zsidaiékkal (tegnapi írásunkban a berendezéseket pontatlanul szellőzőnek neveztük). A cégcsoport szerint ők a legmodernebb, Magyarországon egyedülálló technológiával szerelték fel az éttermet: a légkondicionáló hangszigetelt, és hangja a határérték alatt marad. Amikor a Narancs a házban járt, a két, szobányi méretű berendezés ha nem is nagyon hangosan, de jól hallhatóan és folyamatosan zúgott.

A BRFK végzése három okot sorolt fel a házkutatás indokaként. Eszerint Perjés még április 21-én megfenyegette az étterem építkezésén dolgozókat, és július végén egy Zsidai Zoltán Royt célkereszttel ábrázoló karikatúrát tett fel Facebook-oldalára. Ráadásul Zsidai úgy nyilatkozott a rendőrségen, hogy tudomása szerint Perjésnek valóban van fegyvere. Perjés az áprilisi szóváltást és a karikatúra feltöltésének tényét sem tagadta a Narancsnak, azt viszont elképesztőnek tartja, hogy ez a két esemény, illetve valakinek a vélelme elegendő egy fegyveres rajtaütés elrendeléséhez.
A Zsidai-csoport Narancshoz eljuttatott közleménye szerint a házkutatásra büntetőeljárás keretében került sor, miután egy kollégájuk és Zsidai Roy is feljelentést tettek Perjés ellen. A Narancs által közzétett rendőrségi irat szerint azonban nem Zsidai, hanem egy másik személy feljelentése alapján intézkedtek (mivel a feljelentő nem közszereplő, nevét kitakartuk). A cégcsoport állítja, bizonyítani tudják, hogy Perjés a fegyverével a kezében fenyegetőzött, ám a rendőrségi indoklás ilyet nem állít, és a házkutatás során sem találtak fegyvert.

Perjés szerint az akcióval egyértelműen a megfélemlítés és a nyomásgyakorlás volt a cél: Zsidai szeretné nyomott áron megszerezni a lakását, vagy legalább azt elérni, hogy senki ne zavarja meg az üzletét. A cégcsoport viszont arról tájékoztatta a Narancsot, hogy Perjés akarta eladni Zsidainak a lakást, és meg is állapodtak szóban: a Perjés által megadott vételárat Zsidai alku nélkül elfogadta. Zsidaiék szerint ráadásul Perjés többször elmondta, hogy a „pszichikai hadviselést” és rágalomhadjáratot azért folytatja, mert meg akarja Zsidait „kopasztani”. Zsidai Zoltán Roy azt is elmondta a Narancsnak, hogy nem csupán a rendőrségi iratban említett alkalommal történt fenyegetés; egy alkalommal az is előfordult, hogy Perjés miatt nem mert kimenni az utcára, így nem tudta gyerekeit hazavinni az óvodából.

A Zsidai-csoport közleményében kiemeli, hogy 1982 óta dolgozik a budai várban, azóta pedig több nemzetközileg elismert éttermet hozott létre a családi tulajdonban álló cégcsoport. A közlemény szerint sikereiket múltjuknak és szakmai teljesítményüknek köszönhetik. Orbán Ráhel egy évig dolgozott a cégcsoportnál, ám már több mint két éve nincs kapcsolatban a Zsidai-csoporttal, és sem neki, sem családi vagy egyéb üzleti kapcsolatainak nincs köze a cégcsoporthoz.

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”

„Így változik meg a világrend”

Miért tört előre a populista jobboldal a nyugati világban, és hogyan alakította át Kelet-Európát? Milyen társadalmi változások, milyen félelmek adták a hajtóerejét, és milyen tartalékai vannak? És a liberális demokráciának? A tájhaza egyik legeredetibb politikai gondolkodóját kérdeztük.