Bács-Kiskun megyében fogtak el egy Németországban körözött pedofilt

  • narancs.hu
  • 2024. október 11.

Bűn

A férfi még tavaly menekült el a német hatóságok elől.

Öt rendbeli, gyermekkorúak sérelmére elkövetett súlyos szexuális bűncselekmény miatt körözték Németországban azt a férfit, akit szerdán fogtak el a Bács-Kiskun megyei Nagybaracskán – tájékoztatta pénteken az MTI-t a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

Az 58 éves gyanúsított tartózkodási helyét a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) Célkörözési Osztálya derítette fel a Nemzetközi Bűnügyi Együttműködési Központ felkérése alapján.

A férfi a bűncselekményeket magánórákon, nyelvi korrepetálás alatt követte el, így tartani lehetett attól, hogy Magyarországon is újabb hasonló cselekményeket követhet el.

A tavaly Németországból ismeretlen helyre távozott gyanúsítottat az NNI nyomozói – együttműködve a német társszervekkel és a magyar speciális egységekkel – két nap alatt megtalálták. A férfit a nyomozók őrizetbe vették, kiadatásáról a bíróság később dönt.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk