Trump egyik embere szerint Orbán Viktor egy politikai prostituált

  • narancs.hu
  • 2017. december 3.

Külpol

Nárcisztikus és megalomán is.

A magyar származású Radványi K. Miklós a Straight Talk USA blogoldalon nyílt levélben bírálta Orbán Viktor és a Fidesz-kormány eddigi politikáját. A Szabadság határai nevű amerikai szervezet alelnökének levelét szombaton szúrta ki Jávor Benedek EP-képviselő, aki a Facebook-oldalán külön felhívta a figyelmet arra, hogy Radványi kirohanása azért is érdekes, mert ő a Donald Trump körüli szellemi holdudvar egyik szereplője, ahonnan Orbánék inkább támogatást reméltek, és nem bírálatot.

A szakértő a levél elején külön felhívja a figyelmet arra, hogy számára fontos Magyarország múltja, jelene és jövője, és aggódik a szerinte romló magyar viszonyok, illetve Orbán Viktor külpolitikája miatt, amely nem veszi figyelembe a NATO, az Európai Unió, de még a magyar nemzet alapvető érdekeit sem.

false

 

Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda

Radványi röviden végigveszi Orbán és a Fidesz útját a hatalomig, miközben megjegyzi, hogy a mostani kormánypárt 2010-es utáni tevékenységével egy korrupt rendszert hozott létre, a miniszterelnök öntelt arroganciájával hátat fordított a rendszerváltás utáni évtizedek eredményeinek. A szakértő szerint Orbán Viktor az „Európai Unió prostituáltjává vált”, az EU biztosítja a pénzügyi forrást, hogy talpon maradjon a magyar gazdaság, miközben a kormányfő olyan fél- vagy teljesen autokrata vezetők mellé szegődik, mint az orosz elnök Vlagyimir Putyin, vagy Törökország első embere, Recep Tayyip Erdoğan.

A magyar miniszterelnök az illiberális demokráciát és a korrupt gazdasági elképzeléseit helyezi előtérbe, miközben nárcizmusától és megalomániájától vezetve eltávolodott Magyarország alapvető európai politikai és morális alapelveitől – írja Radványi K. Miklós, aki szerint ezek nem azok a törekvések, amelyeket a magyar nép választott volna, akik abban bízhatnak, hogy Orbán Viktor gyorsan távozik az ország éléről, ahol az emberek újra szabadon élhetnének, és egy normális világról álmodhatnának.

Árulkodó videó készült arról, ahogy Orbán Viktort gyakorlatilag levegőnek nézték az európai vezetők

De lehet, hogy csak a miniszterelnök közösített ki mindenkit. Az előző héten rendezett brüsszeli NATO-csúcson Orbán Viktor végre válthatott néhány szót Donald Trumppal, és testközelből láthatta, ahogy az amerikai elnök arrébb lökte Duško Marković montenegrói miniszterelnököt.

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.

Koponyalabirintus

Az alighanem legelismertebb, világirodalmi rangú kortárs román író, Mircea Cărtărescu 2015-ös nagyregénye rendkívüli, monstruózus mű. Kiszámíthatatlan, szabálytalan, megterhelő. Pedig látszatra nagyon is egyszerű, már-már banális helyzetből indul.

Messziről jött zeneszerző

A Tigris és sárkány és a Hős filmzeneszerzője hat éve már járt is nálunk, mégis bemutatásra szorul a magyar koncertlátogatók előtt. A hatvanhat éves, kínai származású komponistáról hídemberként szokás beszélgetni, aki a hagyományos kínai klasszikus zenét tömegekhez vitte el a nyugati világban.

Az ajánlat

Napi rendszeres fellépéseinek sorában Magyar Péter a múlt pénteken a Klubrádióban járt, ahol Bolgár György műsorában mindenféle kijelentéseket tett Ukrajnáról, illetve az ukrajnai háborúról.