Eszenyi visszatámad: "Én is tudok ilyen történeteket a színészekről"

  • narancs.hu
  • 2020. március 17.

Színház

A Vígszínház igazgatója szerint ő nem félelmetes, és csak az új pályázat miatt támadják.

„Én nem vagyok félelmetes. Aki azért ment el a színházból, mert nem értett egyet a vezetői módszeremmel, az meghozta ezt a döntést, most mégis összeférhetetlennek nevez a nyilvánosság előtt" - mondta Eszenyi Enikő, a Vígszínház igazgatója az Indexnek.

A portál ezúttal Müller Zsófia, Eszenyi volt személyi titkára beszámolóját hozta le, amely megerősíti a korábban több színész által elmondottakat az igazgató agresszív és megalázó vezetési stílusáról.

"Olyan igazgatónak ismertem meg Eszenyi Enikőt, akivel képtelenség eredményesen kommunikálni. Aki hazudik. Aki felhasználja a hatalmát azokkal szemben, akik függnek tőle. Aki nem rendelkezik empátiával. Aki sem szakmailag, sem emberileg nem tud példát mutatni. Akinek nincs bűntudata" - mondta például Müller.

Eszenyi Enikő jelenleg Rudolf Péterrel verseng a Vígszínház vezetői pozíciójáért. A Fővárosi Közgyűlésnek javaslatot tevő szakmai bizottság Eszenyit támogatta, a színház véleményt nyilvánító dolgozóinak nagy része viszont Rudolf Pétert. A helyzetet bonyolítja, hogy még az igazgatói kinevezés módja sem teljesen világos, mert arról a tavaly év végén elfogadott új kulturális törvény értelmében a fővárosnak meg kellene egyeznie a kormánnyal.

Eszenyi az újabb cikkben is arra utal, hogy csak az igazgatói pályázat miatt támadják most kritikusai.

„Én is tudok ilyen történeteket a színészekről. Van köztük olyan színész, aki szétvert egy hotelszobát, majd megharapta egy kollégáját, akit ezért el kellett vinnünk orvoshoz. Ott tetanuszt kapott, ami miatt az előadást negyven fokos lázzal kellett lejátszania – mindezt egy nagy, külföldi fesztiválon. De ezt én a Vígszínház belügyének tartom, nem kívánom kommunikálni az ilyen történeteket, pedig még sorolhatnám őket" - mondta az igazgató.

Figyelmébe ajánljuk

Mit jelent számunkra az új uniós médiatörvény?

  • Polyák Gábor
Március 13-án az Európai Parlament is rábólintott, és így uniós jogszabállyá lett az európai mé­dia­szabadságról szóló törvény. A rendelet végleges szövegét hamarosan ki is hirdetik az európai közlönyben. Mit jelent ez az új szabályozás a magyarországi sajtóviszonyokra, és mit az európaiakra nézve?