Heil Péter
Heil Péter cikkei
Orbán és a magyar EU-s elnökség: jönnek a piszkos játszmák?
Azzal, hogy a magyar soros elnökség meghatározza, hogy saját időszakában milyen kérdések kerüljenek a munkacsoportok és a szakminiszterek asztalára, jelentősen befolyásolja valamennyi uniós intézmény munkáját.
A világ nem áll meg
Szó, ami szó, a magyar polgárok alaposan elszokhattak attól, hogy a kormányzati propaganda az Európai Unióról esetleg pozitív dolgokat mondjon. Márpedig mostantól egy fél éven át még ilyen szörnyűség is előfordulhat.
Változó idők
Brüsszel öt éve… Emlékszünk még egyáltalán, mi is történt velünk ezalatt? Nos, 2018 végén, 2019 elején az EU egy hosszabb, hét-nyolc éves növekedési ciklus vége felé járt. Általános volt a várakozás, hogy a pénzbőség, az alacsony kamatok és a stabil növekedés korszakának hamarosan vége lehet.
Lehetnénk barátok
„Pedig barátok is lehettünk volna!” – viccelt pénzügyes kollégánk, és mindenki nevetett. A busz kikanyarodott a repülőtéri útra. A nagyjából harmincfős küldöttség, amelyben ott volt az összes minisztérium európai ügyekért felelős vezetője, elindult haza. Fáradtak voltunk, de bizakodók.
A "szuverenitásvédelem" egy újabb lépés lehet az EU-ból való kilépés felé
Perben és haragban
Az Európai Unió és Magyarország közötti jogállami vitában látszólag eseménytelenül telnek a hónapok. Félő, hogy a csend nem a közeledés, hanem a távolodás jele.
Elveszik-e Orbántól a magyar EU-elnökséget?
Valóban megalkudott-e a kormány az Európai Bizottsággal?
Lemondott-e Orbán a brüsszeli milliárdokról?
Közelebb kerültünk-e az EU-s forrásokhoz a kormány egyes lépéseivel?
Bár a miniszterek kiszálltak az egyetemi kuratóriumokból és igazságügyi reformcsomag is készül, a Fidesz továbbra is őrzi a jogtalanul megszerzett hatalmi pozíciókat.