László Géza
László Géza cikkei
Hogyan romlott el Egyiptom gazdasága, és miért érdekel ez minket?
Az autoriter rezsimek és a haveri kapitalizmus működése miatt.
A kairói kapcsolat
Magyarországon a sajtóban, baráti társaságokban, üzleti körökben is sokat beszélünk a korrupcióról, de a vita meglehetősen parttalan. A rendszer kritikusai a naponta napvilágra kerülő eseteket, a közpénzek szétszórásának egyre hajmeresztőbb fejleményeit sorolják, vagy éppen az olyan jó példákra hivatkoznak, mint Észtországé.
László Géza: 2022 a kapkodó beavatkozások éve volt
László Géza: Visszajátszás
A felkészült diák, ha a Nagy gazdasági válság 1929–1932 tételt húzza, az előzményekkel indít: a 33 milliárd dollárnyi háborús jóvátétellel és az európai országok nyomorúságával, beleértve a győztesekét is.
Egyetemi éveiben még öltönye sem volt, most közgazdasági Nobel-díjat kapott
László Géza: Visszajátszás
Javában zajlanak az uniós tárgyalások. Legalábbis ezt halljuk. Elsősorban Navracsics Tibor optimista interjúiból, de korábban egy dodonai közleményben az Európai Bizottság is hírt adott az eseményekről.
Egészségesebbek nem lettünk tőle, de milyen más hatása volt a most megemelt csipszadónak?
Megemeli a kormány a 2011-ben bevezetett népegészségügyi termékadót. László Géza közgazdász még 2017-ben írt arról, hogy milyen pozitív és negatív hatásai voltak a különadónak, ezt a cikket most ismét közzétesszük.
Az aranytojást tojó tyúk: kit is adóztat valójában a tranzakciós illeték?
A 2000 milliárdos kiigazítás részeként megemeli és kiterjeszti a kormány a már eddig is beszedett tranzakciós illetéket. László Géza közgazdász még 2017-ben írt arról, hogy milyen mellékhatásai lehetnek a különadónak, ezt most ismét közzétesszük.
"Ez az adóztatás többnyire pofára megy"
László Géza: Visszajátszás
Az elnök teljesen megőrült, nem tudja mit csinált – ezt és ehhez hasonló dolgokat írtak az 1970-es évek elején a vietnami háborút irányító Richard Nixon amerikai elnökről.