Barotányi Zoltán
Barotányi Zoltán cikkei
Hallják, hogy dübörgünk?
A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leginkább valami korrupt autokrácia.
Saigon eleste 1975-ben: az amerikai fiaskó és a történelem legnagyobb helikopteres evakuálása
Ötven éve vonultak be a kommunista Észak-Vietnám csapatai Saigonba, és ezzel nemcsak az Amerika-barát Dél-Vietnám, hanem egész Indokína is elveszett a Nyugat számára. Mindez bő két évvel egy ígéretes fegyverszünet után.
Száj- és körömfájás: mikor kezdődött és meddig tarthat még?
Lassan két hónapja észlelték az első száj- és körömfájás okozta megbetegedéseket Magyarországon, ami egyben a Kárpát-medencei, egyelőre két szomszédos országban (rajtunk kívül Szlovákiában) terjedő járvány első állomása volt.
Mit akartak a nagyhatalmak Közép-Európától és Magyarországtól a 20. században?
Mitől üt máshogy a torma, mint más csípős ételek?
Sokunk kedvence, aromája jó mélyen, a szaglószervünk belsejében üt. A magyar konyhában is fontos helye van, a japán meg egyenesen elképzelhetetlen nélküle.
„A NER politikailag integrálta azokat a csoportokat is, amelyeknek elvileg szembe kellett volna feszülnie vele”
Trump vámháborújában csak egy a biztos: a bizonytalanság
Ez a könyv az első nem „belülről” érkezett összefoglaló a kommunizmus magyarországi karrierjéről
A bankokkal szembeni keménykedéssel közelítene az elúszóban lévő inflációs célokhoz a kormány
Újra támadnak az árak – mi vezetett idáig, és mi értelme van az árrés korlátozásának?
A tragikus februári adatok nyomán a kormány egyik legfőbb problémájává lépett elő a meglepetésként tálalt, ismét rekordméretű, az emelkedő élelmiszerárak által fűtött infláció. A valódi okok feltárásával azonban adós maradt a kabinet, inkább a kiskereskedelmi láncokat csuklóztatná: az árrés szabályozásával.