„Mintha Petőfi celeb lenne, pedig sztárnak kéne lennie”
Biztos, hogy értik a gyerekek a János vitézt? Miért volna jó, ha az iskolákban három hónapig csak Petőfi verseit tanítanák?
Biztos, hogy értik a gyerekek a János vitézt? Miért volna jó, ha az iskolákban három hónapig csak Petőfi verseit tanítanák?
Különös séta a városban, családi pillanatok a 19. század végi-20. század eleji Palicsról. Az író Szabadka szépségeiről című útikalauzát mutatjuk be irodalmi rovatunk Olvasni muszáj című sorozatában.
Philip Kerr a brit labdarúgás mindennapjaiba kalauzoló sorozatának első darabja, a Kieső helyen érdekesen induló történet, de a végére ellaposodik. Miért olvassuk el mégis?
Sok helyen szabályosan vadászni kellett a benzinre, de akinek szerencséje volt, kifoghatott rendesen működő töltőállomást.
A Budai-hegység, a Pilis és a Visegrádi-hegység szinte összes túralehetőségét bemutatja Tenczer Gábor: Budapest Outdoor című könyve.
A kölcseys pedagógusok elbocsátása világossá tette: folytatni kell a polgári engedetlenséget, a társadalom részéről pedig a tanárok melletti sokkal határozottabb kiállásra, nagyobb szolidaritásra van szükség.
A címe: Barangolások a Bakonyban. Írta Müller Nándor. Garantáltan kedvet csinál a kiránduláshoz, amúgy is kezdődik az őszi túraszezon.
A valóságos utazást persze nem pótolja, de Kristof Magnusson: Használati utasítás Izlandhoz című munkája igazán szemléletes és újszerű összefoglalója mindannak, amit az országról tudni érdemes.
A vasút életén túl a Kádár-korszak hétköznapjait is bemutatja Moldova György: Akit a mozdony füstje megcsapott... című könyve.