Karafiáth Orsolya
Karafiáth Orsolya cikkei
Alex Donovici: Csudi, a pacsirta (1. és 2. rész)
A kis erdei madár élete szörnyűségesen kezdődött
Bridget Jonestól Terézanyuig: a szingliregények titkai
A női magazinok és az amerikai, angolszász regények vetése nálunk is beért – írta Karafiáth Orsolya 2003-ban. Az Ásatás című sorozatban most ezt a cikket bányásszuk elő.
Ezeregy éjszaka
A nemváltó dzsinn (Mészáros Máté) arról hadovál, hogy ilyenek meg olyanok a nők, azért lett ő inkább férfi. Szimpatikus persze, hogy egy ekkora produkcióban tematizálódnak genderkérdések is, de az már kevésbé, hogy ennyire reflektálatlanul.
Idén is megnéztük, mi van a Szigeten a koncerteken és performanszokon túl
Elsősorban a tavaly is vizsgált háborús és queer tematikájú programokat kerestük.
Nincs tragédia
Az első pillantásra kicsinek tűnő kiállítás az életmű utolsó szakasza felől tekinti át Reigl egész pályáját, rávilágítva arra, hogy az voltaképpen egyetlen nagy egység, amelyben a hatások, témák és motívumok a legelső elkészült művektől kezdve azonosak.
Huszti Gergely: Villa Abbázia
Erős Ada képtelen kimondani az igent, mert tudja, hogy azzal csak az anyagi csődtől menekülő, szerencsejátékos apját boldogítaná.
Lucy Worsley: Agatha Christie, egy sejtelmes nő
Nem voltam meggyőződve arról, hogy szüksége van a világnak még egy munkára az író életéről.
Bánkígyó, műbránerek és a legszórakoztatóbb sorbanállás – performanszokat néztünk a Bánkitón
A fesztiválperformanszok akkor jók, ha hozzáadnak az élményhez – a Bánkitó Fesztiválon a TÁP Színháznak ez sikerült, de láttunk mást is.
Mindegy, hogy férfi vagy nő, a mű számít
Tíz éve Kölcsey Ferenc melegségéről cikkezett a sajtó. A Himnusz szerzőjének nemi irányultsága többeknél megütközést keltett, Karafiáth Orsolya viszont szívesen belebújt szeretett költőnk bőrébe. Ezt idézzük fel az Ásatásban.