Krusovszky Dénes
Krusovszky Dénes cikkei
A halgyári sózó
Hosszú, kissé modoros, de messze nem haszontalan utószó kíséretében jelent meg a hazánkban is elképesztően népszerű izlandi író verseskötete.
„Épp van nálam egy korbács”
Kiszámíthatatlan az algoritmus útja – vagy talán nem is az, hisz’ ez a lényege. De még ha azt hisszük, értünk is hozzá, akkor is érhetnek ilyen-olyan meglepetések a mi kis digitalizált világunkban.
Nem talál magának világos, életszerű üzenetet a NER kultúrpolitikája
A Békés Márton által megfogalmazott nemzeti maximum valójában csupán a totalitárius kultúrdominancia fogyasztóbarát elnevezése.
"Hiába reméli Orbán, hogy egy esetleges újabb Trump-elnökség nagy változást hoz"
Hogyan lettünk magyarok?
Fene se gondolta volna két hónappal ezelőtt, hogy ilyen izgalmasan vagy idiotisztikusan (lehet választani) kereteződik majd az idei október 23-a.
Ukrán elemző: „Továbbra is Zelenszkij a legnépszerűbb politikus Ukrajnában”
Kijiv, Irpiny, Bucsa két és fél év háború után
A világ legeslegjobb dolga
Békés Márton, aki a szélsőjobbról felszippantott lázadóból időközben a magát szélsőjobboldalivá formáló egykori „centrális” erőtér kultúrkampfjának zászló-, pontosabban Molotov-koktél-vivője lett (vö. Békés Márton: Gerillaháború, KKETTK Alapítvány, 2017), szeptember elején újabb kultúrpolitikai esszét bocsátott közre.
„Az ukrán hadsereg visszaszerezte a kezdeményezés képességét”
Zelenszkij elnök „győzelmi tervet” mutatott be Washingtonban, előtte komoly átalakításokat hajtott végre a kormányban. Mi áll mindennek a hátterében, merre tart az ukrán diplomácia, ki lehet a jövőben az ukrán elnök kihívója, és milyen hatás várható az amerikai elnökválasztástól? A kijivi Penta politikai kutatási központ vezetőjével, belpolitikai szakértővel beszélgettünk.
Mintha meg sem született volna
Nincsen kerek évforduló, úgyhogy csak részben tudjuk alátámasztani a műsor egyik pesszimista megállapítását, miszerint Jancsó Miklósról ma már senki nem beszél.
Nem félünk a kvantumtól
Nevezték már nem fikciós regénynek, Wikipedia-regénynek, jelenben játszódó disztópiának, miközben az sem egészen világos, hogy valóban regényről van-e szó.