Feljelentést tesz a polgármester a férges víz miatt

  • narancs.hu
  • 2025. január 29.

Belpol

A szolgáltató és a kormányhivatal is a lakosságot hibáztatta, aztán a vízműnél együtt megnyitották a csapot, és abban a vízben is voltak nematodák.

 

Feljelentést tett ismeretlen tettes ellen, közérdekű üzem működésének megzavarása miatt László Attila, Pilis város polgármestere. 

A Pest megye monori járásában lévő 11 ezres város a közelmúltban azzal került be a hírekbe, hogy a csapvízben fonalférgek jelentek meg, és a népegészségügyi központ azt közölte, ettől függetlenül a víz „tűrhető minőségű”, mert ezek

„a nematodák nem azonosak a patogén bélférgekkel, nem okoznak betegséget”.

A város polgármestere most arról számolt be, hogy január 19-én válságmegbeszélést tartottak a pilisi vízműtelepen a nematodák miatt. Az önkormányzat vezetése mellett ott volt az ivóvíz-szolgáltató, a DAKÖV képviselője is. A cégnek az a véleménye, hogy ezek a bizonyos élőlények „a lakossági szabálytalan rákötések miatt” jelentek meg a pilisi vezetékes ivóvízrendszerben. Ez a teória azonban László Attila szerint rögtön megdőlt. 

„Ugyanis

kértük, hogy szemrevételezzük mi is a víztározók mintavételi csapján kiengedett vizet, amelyben észrevettük az apró féregszerű élőlények jelenlétét.

A szolgáltató azonnal intézkedett és elzárta az egyes és hármas tározókat, majd megkezdte a víztározók tisztítását. Néhány nap múlva vált ismertté, hogy a víztározók szellőzőrendszerének a fedőelemei korrodálódtak el, és a nematodák – szalagférgek – azon keresztül juthattak be a víztározókba, majd onnan a rendszerbe” – írta László Attila.

A polgármester azt mondta, a feljelentése csak az első jogi lépés, tovább vizsgálódnak az ügyben a beérkező információk alapján. Emlékeztet, hogy már 2023 novemberében is beszámoltak a helyiek hasonló férgekről, vagy épp ugyanezekről, de az az eset nem jelent meg a nyilvánosságban. 

„Másfelől pedig a kormányhivatal részéről a legutóbbi kommunikáció már abba az irányba terelődik, hogy a lakossági vízszűrőkben telepedhetnek meg a nematodák és egyéb férgek. Ebben ugyan lehet realitás, de a mostani pilisi ivóvíz-szennyezés kapcsán részemről egyértelműen megállapítást nyert, hogy nem a lakossági védelmi intézkedések (szűrők, víztisztítók) okozták a nematodák – szalagférgek – határérték feletti tömeges megjelenését, hanem a szolgáltató üzemelési területén történt a mulasztás. Az e fajta szerecsenmosdató kormányzati kommunikáció, pontosan ezen okok miatt elfogadhatatlan a számomra!” – írta a polgármester.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk