Lányokat futtató családi bűnszervezet tündöklése és bukása

Sarkadi utca, Berlin

Belpol

Egy egész utcát uralt Berlinben az a prostituáltakat dolgoztató Békés megyei banda, amelynek tagjait emberkereskedelem miatt ítélte súlyos fegyházbüntetésre és vagyonelkobzásra a Gyulai Törvényszék.

Jól felépített rendszert működtetett a sarkadi B. család, akik nem csak saját üzletüket menedzselték Berlin általuk elfoglalt, majd ellenőrzött utcájában, de olykor kemény harcokat is vívtak az ugyancsak Békés megyei Zsadány prostituáltakat futtató csapatával, nemkülönben a különböző ukrán nagyvárosokhoz köthető brigádokkal. A sarkadi fiúk megtermett, széles vállú legények, akikkel nem volt ajánlatos nézeteltérésbe kerülni.

A történet 2013-ban kezdődött. Ekkortól kezdve a későbbi első-, másod-, harmad-, negyed- és ötödrendű vádlottak kiszolgáltatott helyzetben lévő nőket dolgoztattak Németországban prostituáltként. Berlin nagy, jól fizető keresleti piac volt és maradt mindmáig. A 16 év feletti fiatal, nem kis részben roma lányok beszervezését a bandán belül külön egység intézte. Nagy részüknek nem volt szakképzettsége, leginkább nyolc általánost végeztek, vagy azt sem. „A lányok kivétel nélkül Magyarország keleti, gazdaságilag elmaradottabb országrészeiből érkeztek segítőiken keresztül a német fővárosba” – fogalmaz a júniusban meghozott elsőfokú ítéletről kiadott bírósági sajtóközlemény.

„A közmunkából nem kértek, az agrárvállalkozónál nem akartak hajnaltól paradicsomot kapálni, sem kukoricát címerezni, nem akartak »polcmenedzserek«, azaz árufeltöltők sem lenni valamelyik hazai hipermarketben. Túl sok munka lett volna túl kevés pénzért. Ezek a lányok mást és többet akartak” – világította meg a kiindulópontot a bűneset részleteit ismerő jogász. Tudták, hogy prostituáltnak mennek ki, és a legtöbben azt hitték, néhány év kemény munkájával összeszedhetnek akár tíz- vagy húszmillió forintot, s azzal már a Viharsarokban vagy Hajdú-Biharban új életet lehet kezdeni.

Napi „leadót” fizettek

A B. család egy nagyvállalat szervezettségével működött. „Külön felelőse volt a lányok becserkészésének és beszervezésének, külön az utaztatásnak, külön az ottani szállás megtalálásának, külön napközbeni ellenőrzésüknek és a munka utáni pénz beszedésének” – mondta a Narancsnak egy, az ügyre rálátó forrásunk. A beszervezett lányokat pontos időrendben, előre egyeztetett módon szállították Berlinbe, ahol szállást biztosítottak nekik, megismertették őket a környékkel és azzal az utcával, amelyet a banda a sajátjaként uralt.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Post mortem

Az egész világot megrázó szörnyűségeknél gyakran előkerül a tettes ízlése – nem akarjuk elhinni, hogy egy átlagos ember is követhet el borzalmas dolgokat, keressük a furcsaságokat, az előjeleket, amelyeknek gyanúsnak kellett volna lenniük.

A szellemek ereje

  • - turcsányi -

Johnny Lobónak nehéz élete volt. Már a háború korai szakaszában megjárta Vietnamot, s hazatérve polgárjogi harcosnak állt; az indiánok jogaiért küzdött. 

A messzi káosz

„Mi ez az utazás nevű dolog? Miért nem hagyjuk abba idővel? Hát sosem nő be a fejünk lágya?” – tette fel ezt a három költői kérdést a szerző 2014-ben, utazós blogjának utolsó bejegyzésében.

Egy macska, egy lótusz

Egyiptommal és a fáraókkal krimitől a sorsjegyen át egészen a bútordarabokig bármit el lehetett adni már 100–150 évvel ezelőtt is. Az egyiptománia kutatása viszonylag fiatal terület, általában egyiptológusok vagy régészek, történészek foglalkoznak a témával, mellékprojektként. A fogalomba bármely egyiptomi motívum felhasználása beletartozik úgy is, hogy a kontextus teljesen független az egyiptomi kultúrától.

Kapupánik

A mai fiatalok már nem tudják mi az élet, se háborújuk, se békéjük, kapálni se tudnak, csak ülnek a számítógép előtt. Gyenge, menekülő generációt szült a korábbiak feszített, izzadságos munkája, elkényeztették őket. Az ilyenekből nem lesznek ’56-os hősök.

Futott két kört

A békemisszió a béke ügyét sajnos, és reméljük egyelőre, nem vitte mérhetően előre utolsó, múlt heti bejelentkezésünk óta, pedig azóta Kijiv, Moszkva és Hszi Csin-ping után Washingtont és az akkor még ép fülű Trump elnökjelölt urat is megjárta Orbán Viktor.

Visszacsatolás

Amikor Antall József a választási sikerének valahai eufóriájában azt találta mondani, hogy ő lélekben 15 millió magyar miniszterelnöke szeretne lenni, nagyot dobbant a nemzeti szű, vagy lélek. Hogy pontosan mire gondolt a felhevült költő, azt éppenséggel soha nem fogjuk megtudni.

„Mit írtál, szakácskönyvet?”

Bár már négy kötetet jegyez – egy beszélgetőkönyvet és több színpadi adaptációt –, még mindig zavarba ejti, ha írónak nevezik. Az Örkény Színház színészével a legújabb novelláskötete, a Kevert kapcsán így elsősorban az írásról beszélgettünk.

Zsákban futás a pálya mellett

Csák János helyét vette át az európai parlamenti és önkormányzati választás másnapján. Nem a lehengerlő víziók embere, inkább igyekvő háttérmunkás. Kérdés, hogy ez mennyi ideig lesz elég az életben maradáshoz.

„Egy dobásunk van”

Még a legpesszimistább várakozásokat is alulmúlta a 2017-ben nagy lendülettel indult párt szereplése az idei júniusi választásokon. Tompos Márton 3,7 százalékos pártot vesz át, ígérete szerint valami teljesen újat fognak kipróbálni.

Sarkadi utca, Berlin

Egy egész utcát uralt Berlinben az a prostituáltakat dolgoztató Békés megyei banda, amelynek tagjait emberkereskedelem miatt ítélte súlyos fegyházbüntetésre és vagyonelkobzásra a Gyulai Törvényszék.