Angelina Jolie újabb Oscar-álma: így fest majd Maria Callasként

  • narancs.hu
  • 2024. október 28.

Mikrofilm

Hét hónapig tanult operaéneklést a szerep kedvéért.

Angelina Jolie az elmúlt pár évben mindent megtett azért, hogy ne csak a világ egyik legismertebb filmsztárjaként, de rendezőként is gondoljunk rá: 2011-es A vér és a méz földjén című kamera mögötti debütálása óta néhány szinkronszerep mellett mindössze hat mozifilmben tűnt fel, ebből az egyik ráadásul egy újabb saját rendezése volt. Habár voltak jól sikerült darabjai is (a 2017-es First They Killed My Father például egy remek történelmi dráma a vörös khmer diktatúráról, bár pont ez kapta a legkevesebb figyelmet), a nagy áttörés csak nem jött össze. Talán ennek köszönhető, hogy Jolie most visszakanyarodott a gyökereihez.

Az elsősorban személyes fókuszú történelmi mozijairól ismert chilei Pablo Larraín most Maria Callas görög operaénekesről készített filmet, mely az utolsó napjait, óráit és perceit mutatja be. Ez lesz a rendező elátkozott sorsú nőkről szóló trilógiájának záró darabja a Jackie és a Spencer után.

A főszerep kedvéért Jolie hét hónapig tanulta az operaéneklést, hogy a tartástól a légzésen át a lehető legtöbb technikát elsajátítsa. „Később, az utómunka során keverni tudtuk a hangját Maria Callas hangjával. Van, amikor Angelina hangjának 1 százalékát hallod, máskor 5 százalékát, de az is előfordul, hogy 40 százalékát – párszor, nem túl gyakran, akár az éneklés 60-70 százaléka is Angelina hangja. Persze a film Maria Callasról szól, szóval természetes, hogy az ő hangját akarod hallani, de annak érdekében, hogy hihető legyen, Angelinának az egész stáb és több száz statiszta előtt hangosan kellett énekelnie” – mesélt a kulisszatitkokról a rendező.

Angelina Jolie az 1999-es Észvesztő című film mellékszerepéért egyszer már elnyerte az Oscart. A szakértők szerint most minden esélye megvan a duplázásra, hiszen a Legjobb női főszereplő kategória egyik legnagyobb esélyesének számít.

Korábban Larraín "trilógiájának" főszereplőit mind Oscarra jelölték: Kristen Stewartot a Spencerért, Natalie Portmant pedig a Jackie-ért. Jolie mellett a filmben feltűnik még A kutya karmai köztért Oscarra jelölt Kodi Smit-McPhee és a Briliáns barátnőmből ismert Alba Rohrwacher is. A Mariát az idei Velencei Filmfesztiválon mutatták be, ahol a nézők is kritikusok is remekül fogadták. A premierje december 11-én lesz a Netflixen.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.

Hús, kék vér, intrika

A folyamatosan az anyagi ellehetetlenülés rémével küszködő Stúdió K Színház jobbnál jobb előadásokkal áll elő. Az előző évadban a Prudencia Hart különös kivetkezése hódította meg a nézőket és a kritikusokat (el is nyerte a darab a legjobb független előadás díját), most pedig itt van ez a remek Stuart Mária. (A konklúzió persze nem az, hogy lám, minek a pénz, ha a függetlenek így is egész jól elműködnek, hiszen látható a társulatok fogyatkozásán, hogy mindez erőn túli áldozatokkal jár, és csak ideig-óráig lehetséges ilyen keretek között működni.)

Ide? Hová?

Magyarországon úgy megy, hogy négy­évente kijön a felcsúti jóember a sikoltozó övéi elé, és bemondja, hogy ő a Holdról is látszik.

Semmi jóra

„Újabb Mi Hazánk-siker: a Zeneakadémia lemondta Varnus Xavér koncertjét!” – írta büszkén Facebook-oldalára november 15-én Dúró Dóra. A bejelentést megelőzően a politikus nyílt levélben, az Országgyűlés alelnökeként követelte a Zeneakadémia vezetőjétől a koncert lefújását – minden különösebb vizsgálat, vizsgálódás nélkül, egyetlen ún. tényfeltáró cikkre alapozva.