Tarlós lépett: szerdán hivatalosan is kirúghatják a BKK vezért
tarlosistvan1207_top_story_lead.jpg

Tarlós lépett: szerdán hivatalosan is kirúghatják a BKK vezért

Lokál

A főpolgármester beterjesztette Dabóczi Kálmán elbocsátásáról és Nemesdy Ervin kinevezéséről szóló előterjesztést.

Dabóczi Kálmán BKK vezérigazgató napjai lehetnek számlálva. A fővárosi közgyűlés jövő szerdán felmentheti a BKK vezérigazgatói székéből, ha elfogadja a főpolgármester erről készült előterjesztését.
E szerint Dabóczi munkaviszonyát felmondással szüntetnék meg, amely január 24-től február 27-ig terjedne, annak okát Tarlós István nem közli előterjesztésben. A kirúgandó vezérigazgatót egyhavi illetményének megfelelő végkielégítést kaphat. Dabóczi helyére Tarlós Nemesdy Ervint javasolja kinevezni 1,6 milliós havi fizetéssel továbbá 360 ezer forintos igazgatósági tagsági díjazással.

Mint megírtuk, több forrásunk szerint Nemesdyről a városházán úgy beszélnek, mint végrehajtóról, akinek az lehet majd a feladata, hogy levezényelje a BKK felszámolását. Nemesdynek van ilyen természetű tapasztalata, a kétezres évek közepén belülről élhette meg gazdasági igazgatóként a Viadom Zrt. tönkremenetelét, illetve ezt követően a controlling-igazgatóként követhette nyomon a Vegyépszer csődjét.

Nemesdy ismeri a BKK-t: 2013 után megfordult a cég igazgatótanácsában, sőt, Tarlós Vitézy Dávid leváltása után őt akarta a közlekedési központ élére állítani. Ismerői szerint megbízható szakember, de senki nem tőle várja a budapesti közlekedés forradalmasítását.
Mivel a Viadom a baloldali kormányciklusok idején az autópálya építés favoritja volt, Nemesdy nem feltétlenül élvezi a fideszes többségű fővárosi közgyűlés szimpátiáját, még nem lefutott ügy, hogy megszavazzák kinevezését a kormánypárti polgármesterek. Úgy tudjuk, Nemesdy kiválasztásában legfőképpen az motiválta Tarlóst, hogy az édesapja, dr. Nemesdy Ervin tanította a műegyetemen.
Dabóczi vesztét az elektronikus jegyrendszer bevezetésének blamája okozta: 2011-ben a projekt indításakor Tarlósék 2015-re ígérték teljes kiépítését. Ezután a BKK 2017 végére tolta ki a kezdést, de ebből sem lett semmi. Sőt, tavaly november 29-én a BKK szerződést bontott a kivitelezővel 5 milliárd forint elköltése után.

Figyelmébe ajánljuk

Varga Judit választása

Nem világos, milyen színjáték bontakozik ki szemünk előtt, az pedig végképp homályos egyelőre, végül hogyan döntenek: megteszik-e a „visszautasíthatatlan” ajánlatot, az érintett a tisztesség maradéka megőrzését választja vagy elfogadja az eddiginél is gátlástalanabb kézitusa katonájának szerepét a hatalomért.

Közel kétmilliárd forint vízdíjat követel az állam Miskolctól, a város bérlakásait adta fedezetként

A magyar állam 2023 végén úgy kapta meg ingyen a rezsicsökkentés miatt milliárdos hiányt halmozó MiVíz Kft.-t 24 milliárd forintos vagyonával, hogy konszolidációt ígértek Miskolcnak. Erre nem került sor, idén nyáron viszont benyújtotta 1,8 milliárdos ki nem fizetett vízdíj számláját a városnak. A törlesztés fedezeteként egy 2,2 milliárd forintra értékelt önkormányzati bérlakásos társasházát adta zálogba a fideszes városvezetés.

A józanság kultúrája. Folytatódik CIVIL EXTRA szolidaritási akciónk

Folytatódik a Magyar Narancs rendhagyó kezdeményezése, amelynek célja, hogy erősítse a civil szférát, a sajtót, valamint az állampolgári szolidaritást, válaszként a sajtót és a civil szervezeteket ellehetetlenítő, megfélemlítő, a nyílt diktatúrát előkészítő kormányzati törekvésekre. Új partnerünk a függőséggel küzdők felépülését segítő Kék Pont Alapítvány.

Szemrevaló: Páva – Valódi vagyok?

  • SzSz

A társadalmi szerepek és identitások a pszichológia egyik legjobban kutatott területe. Mead szerint nincs is objektív valóság, azt az egyének maguk konstruálják; Goffman úgy véli, az egész világ egy színpad, ahol mind különböző szerepeket játsszunk; míg Stryker elmélete azt magyarázza, hogy minden ember ezernyi identitással rendelkezik, s azok hierarchiába rendeződnek.