Az elmúlt 10 napban 92 millió forint támogatást küldtek MZP-nek

  • narancs.hu
  • 2022. február 13.

Választás 2022

10 ezer aktivista jelentkezett, hogy segítsék az ellenzék miniszterelnök-jelöltjének kampányát. 

„Önök a mi kampányunk motorjai! Mögöttünk nem áll sem végtelen állami pénz, sem a fideszes kiváltságosok lopott milliárdjai, viszont ott vannak Önök. Ráadásul napról napra többen” – írja Márki-Zay Péter a Facebookon. 

Az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje hozzátette bejegyzésében, hogy

az elmúlt 10 napban 10 000-en jelentkeztek, hogy aktivistaként segítsék, és eddig több, mint 92 millió forint támogatást küldtek neki. 

„Az átlag adomány összege 8 000 Ft – vagyis pontosan látszik, hogy ez tényleg a változást akaró, hétköznapi emberek adományaiból tevődik össze. Ígérjük, minden forintját jól fogjuk felhasználni: arra, hogy megszabadítsuk az országot a fideszes kiváltságosoktól, és kezeljük az egyre súlyosbodó megélhetési válságot. Legyen Magyarország Mindannyiunké!” – írta Márki-Zay. 

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

„A Száraz november azoknak szól, akik isznak és inni is akarnak” – így készítették elő a Kék Pont kampányát

Az idén már kilencedik alkalommal elindított kampány hírét nem elsősorban a plakátok juttatják el az emberekhez, hanem sokkal inkább a Kék Pont önkéntesei, akik a Száraz november nagyköveteiként saját közösségeikben népszerűsítik a kezdeményezést, sőt, néhány fővárosi szórakozóhely pultjaira „száraz” itallapokat is visznek.

Állami támogatás, pályázatírás, filozófia – Kicsoda a halloweeni tökfaragást megtiltó zebegényi polgármester?

Ferenczy Ernő még alpolgármesterként tevékenyen részt vett abban, hogy az előző polgármester illetményét ideiglenesen felfüggesszék. Közben saját vállalkozása tetemes állami támogatásokban részesült. Zebegény fura urát úgy ismerik, mint aki alapvetően nem rosszindulatú, de ha elveszíti a türelmét, akkor stílust vált. 

Fiúk a barakkból

Andy Parker sorozata sokáig megtéveszt a cukiságával, és csak lassan virrad a nézőre, hogy más üzenet rejlik itt. Az érzékeny és nagyon is meleg Cameron Cope (a valós koránál jóval hamvasabbnak és naivabbnak tetsző Miles Heizer) rejtélyes indíttatásból úgy dönt, hogy nehéz természetű édesanyját azzal tudná a legjobban kiborítani, ha csatlakozna a tengerészgyalogsághoz.