Lerúgtak egy 15 éves gyereket a budapesti buszról, de még a sofőr sem segített neki

  • narancs.hu
  • 2018. január 19.

Bűn

A bántalmazást az utcán is folytatták.

A 24.hu egy olvasója számolt be arról, hogy lánya múlt hét kedden délután szállt fel a fővárosi 85E-s buszra, ahol ismeretlenek támadtak rá. Az olvasó elmondása szerint a Kada utcai megállónál felszállt három fiatal nő és egy náluk is fiatalabb fiú, akik rögtön a busz elindulása után elkezdték lökdösni a lány évfolyamtársát. Amikor a lány megkérte, hogy hagyják abba, hangosan szidni kezdték, és többször is arcon ütötték.

Az olvasó arról számolt be a portálnak, hogy a buszon senki, még a sofőr sem segített neki. „A sértettek az Újhegyi sétány megállónál leszálltak, de nem is volt más választásuk, mert a 15 éves lányt az egyik támadó szabályosan lerúgta a buszról” – írja a portál, amely megjegyzi, hogy a bántalmazás még a megállóban is folytatódott.

Készült látlelet is, mely azt mutatta ki, hogy a fiatal lány arcának bal oldalán zúzódások és hámsérülések keletkeztek, a szeme környéke pedig belilult és feldagadt.

A 24.hu megkereste a Budapesti Rendőr-főkapitányság X. Kerületi Rendőrkapitányságot, ahonnan azt a tájékoztatást kapták, hogy az ügyben csoportos garázdaság bűntette miatt indult nyomozás ismeretlen tettes ellen.

Figyelmébe ajánljuk

Jön a bolond!

  • - turcsányi -

William McKinley-vel jól elbánt Hollywood. Az Egyesült Államok 25. elnöke mind ez idáig az egyetlen, aki merénylet áldozataként négy elhunyt potus közül nem kapott játékfilmet, de még csak egy részletet, epizódot sem.

Út a féktelenbe

Már a Lumière testvérek egyik első filmfelvételén, 1895-ben is egy érkező vonat látványa rémisztette halálra a párizsi közönséget.

Cica az istállóban

„Attól, hogy egy kóbor macska a Spanyol Lovasiskola istállójában szüli meg a kiscicáit, még nem lesznek lipicaiak” – imigyen szólt egy névtelen kommentelő a film rendezőjének honosítási ügyét olvasva.

A hegyek hangja

„Ez a zene nem arra való, hogy hallgassuk, hanem arra, hogy táncoljunk rá” – magyarázza a film – eredeti címén, a Sirāt – egyik szereplője a sivatagi rave-partyban eltűnt lánya után kutató Luisnak (Sergi López) a film magját alkotó technozene értelmét. Az apa fiával, Estebannal (Bruno Núñez Arjona) és kutyájukkal, Pipával érkezik a marokkói sivatag közepén rendezett illegális rave-fesztiválra, hogy elszántan, de teljesen felkészületlenül előkerítse Mart.

A jóság hímpora

Krasznahorkai László első poszt-Nobel-regénye játékos, bonyolult, színpompás mű. Főszereplője egy múzeumi lepketudós, entomológus (azaz a rovartan szakértője), akit váratlanul egy bonyolult elméleti problémával keres meg a munkájában elakadt író, bizonyos Krasznahorkai László, aki kísértetiesen emlékeztet a nyilvános fellépésekből és megnyilatkozásokból ismert Krasznahorkai Lászlóra.