A fából faragott Orbán Viktor király az új NER-relikvia

  • narancs.hu
  • 2018. augusztus 25.

Fekete Lyuk

És ez nem vicc, inkább afféle házi oltár.

A Jobbik hatvani elnöke, Rákócziné Lózs Csilla talált a minap Szilvásváradon, a hatalmas lovasstadiont (betonszarkofágot) kapó bükki településen egy egészen érdekes relikviát. Épp Nagy-Magyarországot ábrázoló faragást akart vásárolni, amikor megpillantotta az Orbán Viktort mint királyt, fején koronával ábrázoló faragványt. Rákócziné Lózs Csilla első blikkre naivan azt hitte, hogy egy ironikus alkotást lát, de annak készítője kifejtette, hogy erről szó sincs.

Facebook/Rákócziné Lózs Csilla (Jobbik)

Rákócziné Lózs Csilla (Jobbik), Szilvásvárad/Facebook

 

Figyelmébe ajánljuk

Amit csak ők tudnak

A nu metalon felnőtt generáció, azaz a mai negyvenesek visszavonhatatlanul az öregedés jelének tekinthetik, hogy kedvenc irányzatuk esetében az újat jelölő „nu” annyira indokolatlan, hogy a legfontosabb zenekarok – már amelyik még aktív – mind elmúltak 30 évesek.

Hová futnál?

  • - ts -

Az Ezüst csillag egy amerikai katonai kitüntetés, afféle vitézségi érem, nagy csaták nagy hőseinek adják, 1932 óta.

Cserbenhagyás

  • - ts -

A moziból nézve az Egyesült Államok tényleg a világ csendőre: minden korban megvannak a háborús veteránjai. De nem bánik szépen velük.

Irányított hálózatok

  • Molnár T. Eszter

A csoportterápiák általában vallomásos körrel indulnak. Valahogy így: Eszter vagyok, és hiszek a csodákban.

A klezmer szelleme

Egykor szebb volt a zsinagóga belseje, amely most Művészetek Házaként funkcionál Szekszárdon. Igaz, a kettő között volt csúnyább is. A ház 1897-ben épült a grazi építész, Hans Petschnig tervei alapján, aki a helyi Bodnár-ház és az Újvárosi templom tervezője is.