Új lehetőséget jelentettek be az állampapírok kamatkifizetései kapcsán

  • Narancs.hu/MTI
  • 2025. január 15.

Gazdaság

A Magyar Államkincstár (MÁK) új szolgáltatásokkal segíti az év eleji kamatkifizetések még egyszerűbb felhasználását.

Számos új kényelmi funkciót vezettek be a WebKincstár és a MobilKincstár felületein, amelyek a 2025. évi jelentős összegű kamatkifizetések még egyszerűbb és kényelmesebb felhasználásában, újrabefektetésében, vagy az állampapírok cseréjében segítik az ügyfeleket - közölte a MÁK.

Az idei évtől az állampapírok kamatfizetését megelőző két kereskedési napon is biztosítják az állampapírok visszaváltását, és a még értékesített állampapírok vásárlását. A kamatösszeg meghatározása, és jóváírása az ügyfél számláján az esedékességfizetést megelőző 2. napon található záró névérték alapján történik az esedékességfizetés napján, vagy az azt megelőző napon történő visszaváltás esetén is. Az online értékesítési csatornákon az állampapírcsere funkció lehetővé teszi az állampapírok eladását és az ebből származó pénzből újabb állampapír vásárlását egy megbízáson belül. Amennyiben az eladott állampapírok vételára meghaladja a vásárolt állampapírok vételárát, a különbözet jóváírásra kerül az ügyfélszámlán - írták a közleményben. Kitértek arra, hogy

egy megbízáson belül egyszerre több állampapír eladására, vételére is lehetőség nyílik.

A tájékoztatás szerint a kincstár a jóváírási és terhelési tranzakciókon túl már egyes befektetési tranzakciók sikerességéről, vagy sikertelenségéről is küld értesítést pushüzenet formájában. Az üzenetet automatikusan megkapja az ügyfél, amennyiben rendelkezik regisztrált MobilKincstár alkalmazással, és az értesítés módja pushra van állítva.

Felhívták a figyelmet arra, hogy a MobilKincstáron a szemkímélő funkció beállítására és a felület különböző színekkel való személyre szabására is van lehetőség, továbbá 2025. január 17-től - az ügyfélkapu+, vagy a DÁP bejelentkezést követően - a www.magyarorszag.hu oldalon keresztül azonnal, automatikusan lehet WebKincstár/MobilKincstár jogosultságot igényelni azoknak, akik még nem rendelkeztek ezzel.

Ismertetik, hogy

jelenleg a kincstár online értékesítési csatornáit 600 ezer ügyfél használja, a számlanyitások 60 százaléka már online történik, és a befektetési tranzakciók 80 százaléka a WebKincstár és a MobilKincstár felületein. 

Az online szolgáltatások használatában a 1811-es telefonszámon elérhető telefonos ügyfélszolgálaton is támogatást nyújtanak. Az ügyfelek visszajelzéseit figyelembe véve a MÁK a jövőben is folyamatosan fejleszti az elektronikus felületeit - tájékoztatott a Magyar Államkincstár.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

A saját határain túl

Justin Vernon egyszemélyes vállalkozásaként indult a Bon Iver, miután a zenész 2006-ban három hónapot töltött teljesen egyedül egy faházban, a világtól elzárva, egy nyugat-wisconsini faluban.

Az űr az úr

Az 1969-ben indult Hawkwind mindig a mainstream csatornák radarja alatt maradt, pedig hatása évtizedek óta megkérdőjelezhetetlen.

Pincebogarak lázadása

  • - turcsányi -

Jussi Adler-Olsen immár tíz kötetnél járó Q-ügyosztályi ciklusa a skandináv krimik népmesei vonulatába tartozik. Nem a skandináv krimik feltétlen sajátja az ilyesmi, minden szak­ágnak, műfajnak és alműfajnak van népmesei tagozata, amelyben az alsó kutyák egy csoportozata tengernyi szívás után a végére csak odasóz egy nagyot a hatalomnak, az efeletti boldogságtól remélvén boldogtalansága jobbra fordulását – hiába.

Luxusszivacsok

A Molnár Ani Galéria 2024-ben megnyitott új kiállítótere elsősorban hazai, fiatal, női alkotókra fókuszál, Benczúr viszont már a kilencvenes évek közepétől jelen van a művészeti szcénában, sőt már 1997-ben szerepelt a 2. Manifestán, illetve 1999-ben (más művészekkel) együtt a Velencei Biennálé magyar pavilonjában.

Égen, földön, vízen

Mesék a mesében: mitikus hősök, mágikus világ, megszemélyesített természet, a szó szoros értelmében varázslatos nyelv. A világ végén, tajtékos vizeken és ég alatt, regei időben mozognak a hősök, egy falu lakói.

Visszaszámlálás

A Ne csak nézd! című pályázatot a Free­szfe, az Örkény Színház, a Trafó és a Jurányi közösen hirdették meg abból a célból, hogy független alkotóknak adjanak lehetőséget új előadások létrehozására, a Freeszfére járó hallgatóknak pedig a megmutatkozásra. Tematikus megkötés nem volt, csak annyiban, hogy a társulatoknak társadalmilag fontos témákat kellett feldolgozniuk. A nyertesek közül a KV Társulat pályamunkáját az Örkény Színház fogadta be.

Mészáros Lőrinc egy történet

A Mészáros Lőrinc című történetnek az lenne a funkciója, hogy bizonyítsa, létezik frissen, ön­erejéből felemelkedett nemzeti tőkésosztály vagy legalább réteg, de ha még az sem, pár markáns nemzeti nagytőkés. Valamint bizonyítani, hogy Orbán Viktor nem foglalkozik pénzügyekkel.

„Mint a pókháló”

Diplomáját – az SZFE szétverése miatt – az Emergency Exit program keretein belül Ludwigsburgban kapta meg. Legutóbbi rendezése, a Katona József Színházban nemrég bemutatott 2031 a kultúra helyzetével és a hatalmi visszaélések természetével foglalkozik. Ehhez kapcsolódva toxikus maszkulinitásról, a #metoo hatásairól és az empátiadeficites helyzetekről beszélgettünk vele.

Nem a pénz számít

Mérföldkőhöz érkezett az Európai Unió az orosz energiahordozókhoz fűződő viszonya tekintetében: május elején az Európai Bizottság bejelentette, hogy legkésőbb 2027 végéig minden uniós tagállamnak le kell válnia az orosz olajról, földgázról és nukleáris fűtőanyagról. Ha ez megvalósul, az energiaellátás megszűnik politikai fegyverként működni az oroszok kezében. A kérdés az, hogy Magyar­ország és Szlovákia hajlandó lesz-e ebben együttműködni – az elmúlt években tanúsított magatartásuk ugyanis ennek éppen az ellenkezőjét sugallja.