Csodálatosan megható képeken láthatjuk a vizes-világbajnokság legidősebb résztvevőjét

  • narancs.hu
  • 2017. augusztus 14.

Nagytotál

Maurine Emilie Kornfeld 96 évesen indult 800 méter gyorson.

Zajlik a FINA Masters vébé Budapesten, ami egyfajta szenior világbajnokság, és valójában többen vesznek rajta részt, mint a FINA vb-n, ugyanis nincs felső korhatár, idősebb sportemberek is simán megmérettethetik magukat. Így tett az 1921-ben született amerikai Maurine Emilie Kornfeld, aki a masters korosztályú vizes-világbajnokság legidősebb női résztvevője. A 95–99 éves korosztály 800 méteres gyorsúszás versenyén indult el (21 perc 39,10 másodperc alatt teljesítette a távot), az MTI fotósa, Kovács Tamás pedig megörökítette a pillanatokat.

false

Fotó: MTI/Kovács Tamás

false

Fotó: MTI/Kovács Tamás

false

Fotó: MTI/Kovács Tamás

false

Fotó: MTI/Kovács Tamás

false

 

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Figyelmébe ajánljuk

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).

Új válaszok

A művészet nem verseny, de mégiscsak biennálék, pályázatok, díjak és elismerések rendezik a sorokat. Minden országnak van egy-egy rangos, referenciaként szolgáló díja.

Mintha a földön állva…

Összegyűjtött és új verseket tartalmazó kötete, a 2018-ban megjelent A Vak Remény a költő teljes életművét átfogó könyv volt, ám az új versek jelenlétét is kiemelő alcím a lírai opus folyamatosan „történő” állapotára mutat, arra, hogy még korántsem egy megállapodott vagy kevésbé dinamikus költői nyelvről van szó.

Vegetál, bezárt, költözik

Az elmúlt másfél évtizedben szétfeslett a magyar múzeumi rendszer szövete. Bizonyára vannak olyan intézmények, amelyek érintetlenek maradtak a 2010 óta zajló átalakulásoktól: vidéken egy-egy helytörténeti gyűjtemény, vagy Budapesten a Bélyegmúzeum – de a rendszer a politikai, s ezzel összefüggő gazdasági szándékokból, érdekekből kifolyólag jelentősen átrajzolódott.