Kövér erősítést kapott – Tébolyra utaló számok a parlamentben

  • narancs.hu
  • 2013. december 27.

Villámnarancs

A 2014-es választások után gyakorlatilag feleannyi képviselő ül majd a parlamentben, mint addig, hiszen a létszámuk 386-ról 199-re csökken.

Szerencsére nem kell félniük az elmagányosodástól, mert 2014. január elsejétől 30 fővel emelik az országgyűlési őrség, mindközönségesen a Kövér-gárda létszámát. Eddig 349-en voltak, de az új évben már 379-en lesznek, s az eddig sem szerény büdzséjük is megugrik még 200 millkóval meg négy új luxusautóval, illetve esőkabátokkal (hátha beázna a kupola vagy valami).

Ugyanakkor az intézkedésben mégis van valami tébolyult logika: ekkora létszámmal Kövér László egyszerre tudja kivezettetni az egész házat, ha nem tetszik neki valami, hisz minden képviselőre jut két őr. Az lenne a leghelyesebb, ha ott is ülnének mellettük, s például a kezükre ütnének, ha valaki rossz gombot próbálna megnyomni.

Figyelmébe ajánljuk

Testvér testvért

  • - turcsányi -

A hely és az idő mindent meghatároz: Szilézia fővárosában járunk, 1936-ban; történetünk két héttel a berlini olimpia előtt indul és a megnyitó napjáig tart.

Vadmacskák

  • SzSz

Kevés kellemetlenebb dolog létezik annál, mint amikor egy kapcsolatban a vágyottnál eggyel többen vannak – persze, a félrelépéseket, kettős életeket és házasságszédelgőket jól ismerjük, ha az elmúlt években feleannyi sorozat készült volna ezekből, akkor is kitehetnénk a „túltermelés” táblát.

Fiúk az úton

Stephen King mindössze 19 éves volt, amikor 1967-ben papírra vetette A hosszú menetelést. A sorshúzásos alapon kiválogatott és a gazdagság és dicsőség ígéretével halálba hajszolt fiatalemberek története jól illeszkedett a vietnámi háború vetette hosszú árnyékhoz.

Bálványok és árnyékok

Egyszerre volt festő, díszlet- és jelmeztervező, költő és performer El Kazovszkij (1948–2008), a rendszerváltás előtti és utáni évtizedek kimagasló figuratív képzőművésze, akinek a hátrahagyott életműve nem süllyedt el, a „Kazo-kultusz” ma is él.

Múzeum körúti Shaxpeare-mosó

Ez a Shakespeare-monográfia olyan 400 oldalas szakmunka, amelyet regényként is lehet olvasni. Izgalmas cselekmény, szex, horror, szerzői kikacsintások, szövegelemzés, színház- és társadalomtörténeti kontextus, igen részletes (és szintén olvasmányos) jegyzetapparátussal.