Van értelme lottózni?

  • narancs.hu
  • 2020. január 2.

Villámnarancs

A Szerencsejáték Zrt. elárulta, hány embert tettek milliárdossá a cég játékai.

Több mint 3200-an milliós, hatan pedig milliárdos nagyságrendű összeget nyertek Magyarországon a Szerencsejáték Zrt. játékain 2019-ben – közölte a cég az MTI-vel.

false

A múlt évi hat milliárdos főnyeremény közül hármat a hatos lottó, kettőt az ötös lottó, egyet az Eurojackpot játékosai nyertek. Utóbbi az év abszolút rekord összegű nyereménye, hiszen minden idők legnagyobb hazai lottónyertese bruttó harmincmillió eurót, azaz több mint tízmilliárd forintot nyert.
Az ötös lottón a játék történetének harmadik legnagyobb nyereményét, 4,194 milliárd forintot vihetett haza egy szerencsés, a hatos lottón pedig a játék történetének második legmagasabb összegén (2,103 milliárd forinton) ketten osztoztak.
A legtöbb milliomost az ötös lottó adta, több mint 1450 játékos nyert egymillió forintot meghaladó összeget. A játékban a legtöbbet érő négytalálatos csaknem hatmillió forint volt.

A sorsjegyekkel több mint 610-en lettek milliomosok, ezt a Joker-játék követi, amelyen mintegy háromszázan nyertek egymillió forint felett, majd a Puttó (204), a Tippmix (161), a Kenó (124) és a Luxor (116) következik.
A Tippmix játék során a legnagyobb nyeremény megközelíti a 40 millió forintot – írták. Hozzátették: Totóban 81, a Góltotóban 80, az Eurojackpot alsóbb nyerőosztályaiban 67, a Tippmixprón 39, a Skandináv lottó esetében pedig 20 nagynyeremény született. A Skandináv lottón tízen százmillió forintot meghaladó összeget nyertek.

És egy jó hír 2020-ra!

A Szerencsejáték Zrt. közleménye szerint az ötös lottó főnyereménye immár 26 hete halmozódik, az összege több mint 3,3 milliárd forint.

(MTI)

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”