A jó hír az, hogy rendben kifizetik az állampapírok kamatait

  • narancs.hu
  • 2025. január 22.

Belpol

A miniszterelnök szerint így kezdődik egy fantasztikus év.

„2025 január, itt a repülőrajt. Nem ígérgetünk, hanem dolgozunk és teljesítünk” – így kezdődik Orbán Viktor miniszterelnök szerdai videóüzenete, amely arról tájékoztat, hogy január 20-án elkezdték kifizetni az állampapírok kamatait.

1700 milliárd forintnyi kamatot fizet ki az állam 800 ezer családnak, ebből az első negyedévben 945 milliárd forint „kerül a magyar családok zsebébe”. A kifizetés minden hónap végén folytatódni fog.

A kormányfő elmagyarázza, ez azért jó a családoknak, a magyar gazdaságnak és Magyarországnak, mert „így nem a külföldi befektetőkhöz kerül a pénz, nem őket hizlaljuk, hanem a magyar embereknek fizetünk kamatot, amit aztán arra költenek, amire akarnak.”

A miniszterelnök azzal zárja az üzenetet, hogy így kezdődik egy fantasztikus év.

A 444 emlékeztet, hogy szerda délelőtt a miniszterelnök azt ígérte, lesz egy jó híre, és végül ez lett az: az emberek rendben meg fogják kapni azt a pénzt, ami jár nekik.

Ez már nem is volt egészen friss hír, mert Nagy Márton nemzetgazdasági miniszer két nappal ezelőtt szintén videón megüzente, hogy ez fog történni: 

Ő azt is kérte, hogy az állampapír-tulajdonosok körültekintően költsék el ezt a pénzt.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).

Új válaszok

A művészet nem verseny, de mégiscsak biennálék, pályázatok, díjak és elismerések rendezik a sorokat. Minden országnak van egy-egy rangos, referenciaként szolgáló díja.

Mintha a földön állva…

Összegyűjtött és új verseket tartalmazó kötete, a 2018-ban megjelent A Vak Remény a költő teljes életművét átfogó könyv volt, ám az új versek jelenlétét is kiemelő alcím a lírai opus folyamatosan „történő” állapotára mutat, arra, hogy még korántsem egy megállapodott vagy kevésbé dinamikus költői nyelvről van szó.

Vegetál, bezárt, költözik

Az elmúlt másfél évtizedben szétfeslett a magyar múzeumi rendszer szövete. Bizonyára vannak olyan intézmények, amelyek érintetlenek maradtak a 2010 óta zajló átalakulásoktól: vidéken egy-egy helytörténeti gyűjtemény, vagy Budapesten a Bélyegmúzeum – de a rendszer a politikai, s ezzel összefüggő gazdasági szándékokból, érdekekből kifolyólag jelentősen átrajzolódott.