Minisztériumi bizottság vizsgálja a bécsi Balettakadémiát ért vádakat

  • narancs.hu
  • 2019. április 13.

Bűn

Az intézményben brutális fenyítések és kínzások történhettek.

Ausztriában minisztériumi bizottságot hoztak létre annak érdekében, hogy kivizsgálják a bécsi Balettakadémián történteket – írja az Index osztrák lapok nyomán.

Egy két éve kirúgott balett tanárnő hozta nyilvánosságra az intézményben uralkodó állapotokat, szerinte kollégái mások előtt megalázták a fiatal növendéket és erőszakot is alkalmaztak velük szemben. Egy férfi tanár ellen szexuális zaklatás miatt folyik eljárás, aki egy fiú diákjának pornófilmeket mutatott és közben maszturbált. Őt a vizsgálat lezárásáig felfüggesztették munkája alól.

Figyelmébe ajánljuk

Konzultáció kamu adóról, nem kamu adóból

Kibújt a szög a zsákból: a miniszterelnök bevallotta, amit eddig is tudtunk, miszerint a nemzeti konzultáció a Fidesz érdekeit szolgálja, mozgósítani lehet vele. A legújabbat egy senki által nem hitelesített, állítólagos Tisza-adóemelésről szóló sajtpapírra hivatkozva indítják el. 

Klasszissal jobban

  • - minek -

Az utóbbi évtizedek egyik legnagyszerűbb poptörténeti fejleménye volt a Saint Etienne 1990-es létrejötte, no meg három és fél évtizedes, nagyjából töretlen, egyenletesen magas színvonalú pályafutása – mindez azonban most lezárulni tűnik.

Közös térben, külön utakon

A gesztusfestészetet helyezi fókuszba a hajdani Corvin Áruház épületében működő Apollo Gallery legújabb kiállítása, amely három figyelemre méltó kortárs absztrakt művész világát hozza össze.