Hatalmas veszteséget hozott össze tavaly a Sziget Zrt.

  • narancs.hu
  • 2024. június 1.

Gazdaság

A cég tulajdonosai hozzátették, gondoskodnak a társaság pénzügyi támogatásáról.

Váratlanul nagy, 1,8 milliárdos veszteséggel zárta a Sziget Zrt. 2023-at – vette észre a Népszava a fesztivál mögött álló cég üzleti beszámolójából. Az összeg már csak azért is meglepő, mert tavalyelőtt már 355 millió nyereséggel zártak a koronavírus utáni szörnyű eredményt hozó években. A rekordveszteséggel a cég tőkéje elapadt, 1,6 milliárdos mínuszban. van.

 
Fotó: Palágyi Barbara
 

A törvény szerint a csőd elkerülése érdekében ilyenkor a helyzetet a tulajdonosnak – leginkább pénzbefizetéssel - orvosolnia kell.A tulajdonos megerősítette a lapnak, ismerik ezeket a tényeket, és írásban megerősítette: gondoskodik a társaság pénzügyi támogatásáról, az elkövetkező 12 hónap során biztosítja a további működés fenntartásához szükséges pénzügyi erőforrásokat, valamint 2024. december 31-ig rendezi a vállalkozás sajáttőke-helyzetét – közölte a cég. 

Bár a Sziget Zrt. 2023-ban OTP-től felvett forgóeszközhitelét végtörlesztette, a banknál rendelkezik egy 300 milliós folyószámlahitelkerettel, amit július 30-ig egy összegben kell törleszteni - írják. A pénzügyi egyensúly érdekében tavaly a tulajdonostól rövid lejáratú kölcsönt is kaptak. Forgalmuk tavaly 16,5 milliárdról 14,4 milliárdra mérséklődött. Ezen belül a jegybevételek 12,4 milliárdról 9,3 milliárdra csökkentek. Amíg egyéb szolgáltatásokból a 2022-es, 2,1 milliárd után tavaly 1,8 milliárd folyt be, a hirdetések a tavalyelőtti, 1,4 milliárd után 2023-ban 1,7 milliárdot hoztak a konyhára.

A cég jelenleg az amerikai Providence Equity Partners érdekeltségében van, 2017-ben adták el az alapítók.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

A tudatlanság hatalma

  • - turcsányi -

A Leidseplein (Leiden tér) Amszterdam kitüntetett helye, valaha ide futott be a leideni út, ma turisták éjjel-nappali gyülekezőhelye, fények és nyüzsgés, a létező világok legjobbika, kábé száz méterre innen lőtték fejbe 2021 nyarán Peter R. de Vriest, az ország egyik vezető bűnügyi újságíróját, aki épp egy híres maffiaper koronatanújának volt a tanácsadója.

A levegőben

Magyarországon elképzelhetetlen a zsigeri gyűlölet, amely a francia rendőröket övezi különféle (elsősorban, de nem kizárólag) szélsőbaloldali eszmék hívei közt.

Úgyszólván páratlan

Mivel itthon a téma jószerivel a futottak még kategóriájába sem tartozik, megemlítenénk, hogy jövő vasárnap rendezik Romániában az államfőválasztás megismételt első fordulóját. (A második menet, már ha semmi nem jön közbe, május 18-án lesz.)

Elfogytak az ötletek

A miniszterelnök minden évben tiszteletét teszi a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara évindító konferenciáján – az idén ezt március 7-én tartották. A szokásos menetrend szerint a kamara elnöke, a gazdasági miniszter és a jegybank elnöke is szólnak a meghívottakhoz – s bár 2021 óta Matolcsy György már nem tűnt fel az emelvényen, Varga Mihály most igen.

Mindenki ellenzékben

Egy évvel az országgyűlési választások előtt a 15 éve kétharmados parlamenti többséggel kormányzó Fidesz kapkod, híres-hírhedt kommunikációja csak követni képes Magyar Péterét. A kormánypárt gyarapodó aljasságaival leginkább a már sokszor legyőzött parlamenti ellenzék foglalkozik.