Romániába költözteti gyártása egy részét a Zalakerámia

  • narancs.hu
  • 2024. október 16.

Gazdaság

Az építőipar évek óta történő visszaesése áll a költöztetés mögött.

Leszerelik a Zalakerámia romhányi üzemét, a tófeji egység pedig augusztus óta nem termel, azaz gyakorlatilag teljesen leállt a cég magyarországi termelése – írja a HVG. A lap úgy tudja, a patinás magyar csempegyártó Kolozsvárra költözteti a romhányi gyár technológiáját. A Zalakerámia a Telexnek megerősítette a költözést, okként pedig az építőipar évek óta tartó visszaesését jelölte meg, ami miatt „termékoptimalizálásra” van szükség.

Emiatt a romhányi egység néhány elemét valóban a cégcsoport külföldi termelőegységei veszik át, más részeket a tófeji gyárba tervezik áttelepíteni. Mint írják, a Romániában (Kolozsváron) zajló Lasselsberger Grouphoz kötődő beruházás részben a Zalakerámia beruházásának is tekinthető.

A vállalat tavaly májusban már végrehajtott egy csoportos létszámleépítést a zalai Tófejen lévő üzemben, közel 90 százalékát rúgták ki a kétszáznál is több dolgozónak. A romhányi üzem magasabb technológiai minőséget képvisel a tófejinél, nemrég korszerűsítették. A HVG szerint  itt nem volt csoportos leépítés, az emberek „önkéntes alapon, apránként szállingóztak el” az egyik forrásuk szerint, aki úgy tudja, a romhányi telephely logisztikai bázisként funkcionál mostantól. A Zalakerámia anyacégének, a Lasselsbergernek romániai érdekeltsége, a Sanex bázisa Kolozsváron található: a lap úgy tudja, az új gyártóeszközök érkezésével az üzem egy, a város mellett található ipari parkba költözik. Az új termékek gyártása várhatóan már 2025-ben megindulhat.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Pride 2025 – avagy a félelem vége

  • Janisch Attila

A tegnapi menet jóval több volt, mint a valaha szervezett legnagyobb Pride: figyelmeztetés is volt arra, hogy Orbán aljas, társadalmat nyomorító rendszere eljutott a tűréshatárig, ahonnan már nincs tovább.

Kommunikációs munkatársat keres a MÚOSZ

  • narancs.hu

Olyan média-Jolly Jokert, aki innovatív, korszerű, szakmailag és technikailag felkészült, dinamikus, gyors, ismeri az új online trendeket, remek kommunikációs készséggel rendelkezik, lojális és együttműködő, és szereti a kihívásokat.