A kutyád is átver, ha úgy jobban jár
Border-Collie-Mix-Portrait-Dog-184324.jpg

A kutyád is átver, ha úgy jobban jár

  • Keller-Alánt Ákos
  • 2017. március 14.

Hírek

Egy friss kísérlet bebizonyította, hogy a kutyák gond nélkül félrevezetik az embereket, ha ez kell hozzá, hogy megkapják a finom falatokat.

Marianne Heberlein, a Zürichi Egyetem biológusa érdekes viselkedést vett észre kutyáin: egyikük megpróbálta elterelni a másik figyelmét, hogy lefekhessen helyére az ágyban. A kutató ekkor elgondolkodott, hogy vajon az állatok az embereket is képesek lennének félrevezetni?

A kísérlet során minden kutyát két emberrel párosítottak össze. Az egyik ember mindig adott nekik jutalomfalatot, míg a másik csak megmutatta, hogy van nála finomság, de aztán megtartotta azt.

false

Ezután a kutyáknak megtanították, hogy vezessék oda az embereket a jutalomfalatokat tartalmazó dobozokhoz. A nagylelkű ember ekkor adott nekik finomságot, míg a másik nem. A következő lépés az volt, hogy a kutyák három dobozt kaptak. Az első finom kolbászt rejtett, a második átlagos kekszet, míg a harmadik üres volt. A kutyák tudták, hogy a kísérlet végén mindent megehetnek, ami a dobozokban maradt.

Ekkor az ebeket arra kérték, hogy vezessék az embereket a finomságokat rejtő dobozhoz. A kutyák azokat az embereket, akik megtartották maguknak az ételeket, soha nem vezették a kolbászos dobozhoz, sőt legtöbbször az üres dobozt mutatták meg nekik. Ez pedig azt jelenti, hogy a kutyák rájöttek: csak akkor kapják meg a finomságokat, ha átverik az embert.

Kiben bízzunk ezek után?

(via NatGeo)

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.