Futóművek nélkül próbált landolni, betonfalnak ütközött egy utasszállító repülő Dél-Koreában

  • Narancs.hu/MTI
  • 2024. december 29.

Katasztrófa

A gépen tartózkodó 181 személyből két embert sikerült kimenteni, mindenki más valószínűleg meghalt. 

Leszállás közben letért a kifutópályáról és egy kerítésfalnak ütközött egy repülőgép Dél-Koreában a Szöultól mintegy 288 kilométerre délnyugatra fekvő Muan nemzetközi repülőterén vasárnap.

A Jeju Air Bangkokból visszatérő Boeing 737-800-as gépének fedélzetén 181-en tartózkodtak, köztük a személyzet hat tagja. Két thaiföldi állampolgár kivételével az utasok dél-koreaiak voltak.

Egy utast és a személyzet egy tagját nem sokkal a baleset után kimentették a roncsokból, de a kimentett két ember kivételével minden utasról feltételezhető, hogy meghalt – közölték a tűzoltók, hozzátéve, hogy a mentési műveletről a holttestek keresésére álltak át. 

A helyi tévécsatornák által sugárzott videókon látható, amint a repülőgép futóművek nélkül próbált meg landolni. 

A Reuters beszámolója szerint a helyi tűzoltóparancsnok azt mondta, a szerencsétlenség lehetséges okai között vizsgálják a repülőgép madárral való ütközését és az időjársi körülményeket is; a Yonhap dél-koreai hírügynökség szerint egy madárraj miatt nem nyílhatott ki a futómű. Az irányítótorony egy figyelmeztetést is kiadott a madarak miatt, nem sokkal később pedig a pilóták már le is adták a vészjelzést.

A News1 hírügynökség információi szerint egy utas arról üzent egy rokonának, hogy egy madár beszorult a szárnyba.

Szemtanúk a balesetet megelőzően hajtóműtűzről is beszámoltak: az egyik szemtanú a repülőtérhez közeli bérelt házából villanásra lett figyelmes a gép jobb szárnyán, egy másik szemtanú szerint pedig a repülőgép megszakította az első leszállási kísérletét, tett egy fordulót, majd újból ereszkedni kezdett. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Fuss, és tévedj el Budapesten!

Budapestre jött a City Race Euro Tour, egy városi tájfutó rendezvénysorozat. Három napon át futhatunk Budapest különböző részein egy térképpel, amelyen a kukák is fel vannak tüntetve, de az utcanevek nem láthatóak. De mire is jó ez az egész?

A saját határain túl

Justin Vernon egyszemélyes vállalkozásaként indult a Bon Iver, miután a zenész 2006-ban három hónapot töltött teljesen egyedül egy faházban, a világtól elzárva, egy nyugat-wisconsini faluban.

Az űr az úr

Az 1969-ben indult Hawkwind mindig a mainstream csatornák radarja alatt maradt, pedig hatása évtizedek óta megkérdőjelezhetetlen.

Pincebogarak lázadása

  • - turcsányi -

Jussi Adler-Olsen immár tíz kötetnél járó Q-ügyosztályi ciklusa a skandináv krimik népmesei vonulatába tartozik. Nem a skandináv krimik feltétlen sajátja az ilyesmi, minden szak­ágnak, műfajnak és alműfajnak van népmesei tagozata, amelyben az alsó kutyák egy csoportozata tengernyi szívás után a végére csak odasóz egy nagyot a hatalomnak, az efeletti boldogságtól remélvén boldogtalansága jobbra fordulását – hiába.

Luxusszivacsok

A Molnár Ani Galéria 2024-ben megnyitott új kiállítótere elsősorban hazai, fiatal, női alkotókra fókuszál, Benczúr viszont már a kilencvenes évek közepétől jelen van a művészeti szcénában, sőt már 1997-ben szerepelt a 2. Manifestán, illetve 1999-ben (más művészekkel) együtt a Velencei Biennálé magyar pavilonjában.