Több mint 50 erdőtűz tombol Görögországban

  • narancs.hu
  • 2019. augusztus 11.

Katasztrófa

Egy szállodát és egy kempinget is ki kellett üríteni a tűz miatt.

Több száz tűzoltó harcol több mint 50 erdőtűz ellen Görögországban. Az oltást nehezíti, hogy erős szél tombol, és hatalmas a hőség az országban – adta hírül az ANA görög hírügynökség vasárnap.

Elafóniszosz szigetén egy szállodát és egy kempinget kellett kiüríteni erdőtűz miatt. Az Athénhez közeli Marathón térségében egy gyermektábor lakóit menekítették biztonságos helyre.

Marathón Mati fürdőhely közelében fekszik, ahol tavaly egy erdőtűzben 102 ember vesztette életét.

Vasárnapra Görögország területére 40 Celsius-fokot jelzett a meteorológia.

Nikosz Hardaliasz, a katasztrófavédelem vezetője közölte, hogy a mentők és a tűzoltók a szélsőséges időjárási körülmények, az erős szél, a nagy szárazság és a hőség miatt péntek óta készültségben állnak mindenhol.

Figyelmébe ajánljuk

Amit csak ők tudnak

A nu metalon felnőtt generáció, azaz a mai negyvenesek visszavonhatatlanul az öregedés jelének tekinthetik, hogy kedvenc irányzatuk esetében az újat jelölő „nu” annyira indokolatlan, hogy a legfontosabb zenekarok – már amelyik még aktív – mind elmúltak 30 évesek.

Hová futnál?

  • - ts -

Az Ezüst csillag egy amerikai katonai kitüntetés, afféle vitézségi érem, nagy csaták nagy hőseinek adják, 1932 óta.

Cserbenhagyás

  • - ts -

A moziból nézve az Egyesült Államok tényleg a világ csendőre: minden korban megvannak a háborús veteránjai. De nem bánik szépen velük.

Irányított hálózatok

  • Molnár T. Eszter

A csoportterápiák általában vallomásos körrel indulnak. Valahogy így: Eszter vagyok, és hiszek a csodákban.

Kozmikus dramaturgia

E csoportos kiállítás nem csupán egy csillagászati vagy mitológiai témát feldolgozó tárlat, sokkal inkább intellektuális és érzéki kaland, amely a tudomány és a művészet határmezsgyéjére vezet.

A klezmer szelleme

Egykor szebb volt a zsinagóga belseje, amely most Művészetek Házaként funkcionál Szekszárdon. Igaz, a kettő között volt csúnyább is. A ház 1897-ben épült a grazi építész, Hans Petschnig tervei alapján, aki a helyi Bodnár-ház és az Újvárosi templom tervezője is.